Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirasy pomóżcie, można jakoś uratować włosy, jeżeli w dosyć szybkim tempie powiększają mi się zakola? Już teraz wygląda to nie za ciekawie, a mam ledwo 19 lat. Dodam, że biorę izotek, 5 miesiąc, więc raczej za bardzo nic mocniejszego brać nie mogę już dodatkowo. Tata też za dużo włosów na czubku głowy już nie ma i spodziewałem się, że też mnie to kiedyś spotka, ale nie, że tak szybko. (,) Są jakieś szanse na odratowanie (poza przeszczepem włosów), czy raczej szykować się na golenie na łyso?

#wlosy #wyglad #przegryw #izotek #zakola #zdrowie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5ee550912d35834c6b87ed2e
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę

[======================..................] 54% (127zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 1 lat działania AMW!
  • 22
  • Odpowiedz
@Tylkoprzechodze: Raczej i na pewno nie za wcześnie.
@AnonimoweMirkoWyznania: Idź prywatnie do dermatologa, opisz sytuację, niech cie obejrzy i porozmawiwajcie o finie. Powinna ci dogłębnie opowiedzieć o tym specyfiku z doświadczenia. I nie czytaj nic o finasterydzie na internecie, bo sobie zaszkodzisz.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: zesrasz sie i nic z tym nie zrobisz. chyba ze stac ciebie na przeszczep włosów za 60k funtow jak Rooney. Mam mam inna rade, pogódź się z tym, że będziesz łysą pałą, #!$%@? na siłowni (może to polubisz). mam kolege z identycznym problem, ale on bez wlosow i przypakowany wyglada naprawde niezle. nagorsze co mozesz zrobic to na sile z tym walczyc bo: a.) bedziesz sie na tym fixowac
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:
Nie myj włosów tzw. rypaczami z silnymi detergentami typu sls. Stosuj na codzień łagodne szampony np. Petal Fresh i koniecznie nakładaj na włosy odżywkę tylko najlepiej bez silikonów.

Można korzystać dodatkowo z suplementów. Np. raz dziennie przez tydzień pić herbatkę z pokrzywy.

Najważniejsza jest systematyczność. Efekt nie będzie widoczny od razu.
  • Odpowiedz
@herek22: Pozwolę się nie zgodzić, pomoże opóźnić proces łysienia, polepszy się ukrwienie skóry głowy, mieszki włosowe będą lepiej napowietrzone i mocniejsze. Niech chłopak poużywa może pojawią się jakiś baby hairy. Wcierka z kozieradki zrobiona w domu to jakieś 3 zł. Woda brzozowa podobne. To śmieszne pieniądze. Ja walczyłam z zakolami i mnóstwo włosków mi odrosło.
  • Odpowiedz
@lina_adrena_lina: ja na podstawie własnych doświadczeń i wielu relacji osób walczących z łysieniem androgenowym zdecydowanie uważam, ze jeżeli nie uderzymy w bezpośrednio przyczynę (czyli nadwrażliwość mieszków na androgeny, które należy obniżyć do poziomu akceptowalnego dla mieszków) to możemy tylko pogorszyć sprawę - lepsze ukrwienie skory głowy to nie tylko lepsze odżywienie mieszków składnikami odżywczymi - to również łatwiejszy dostęp androgenów do mieszków. U osób łysiejących to często przynosi odwrotny skutek
  • Odpowiedz
OP: Wybaczcie, że tak późno odpowiadam, ale ciężki tydzień miałem i po części zapomniałem o tym poście.

@Ostry_Sens: przez chwilę już byłem gotów to zrobić, ale jednak ja chcę moje włosy jeszcze przez 10 lat chociaż :(
@niewiemcorobic: @przegryw_muszek: @Gusmag: tak mniej więcej jesteś w stanie mi przybliżyć jakie jest realne ryzyko, do jakiego lekarza się z tym udać? Jak już wspominałem, aktualnie biorę izotek i z doświadczenia wiem, że lepiej nie czytać listy skutków ubocznych. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@alverini: no ogolenie na łyso to jest powiedzmy ostateczność, wolałbym jednak zachować włosy przez jakiś czas jeszcze
@lina_adrena_lina: dzięki,
  • Odpowiedz