Wpis z mikrobloga

"Poseł Żalek z szyderczym uśmiechem stwierdził, że geje i lesbijki to nie są ludzie. "

„LGBT to nie są ludzie” - poseł PiS Jacek Żalek, Polska, XXI wiek.

No ale jeśli poseł Jacek Żalek marzył o karierze na cały świat, to oczywiście po tekście "LGBT to nie są ludzie" właśnie ma na nią wielką szansę.


Wiedziałem, że takie będą komentarze, a to tylko kilka. Najzupełniej błędne, bo nie to zostało powiedziane. Żalek LGBT nazwał ideologią, z czym również się nie zgadzam, ale nie uważam też, żeby pojęcie LGBT było w Polsce utożsamiane z ludźmi. Wg mnie utożsamiane jest z pewnym ruchem społecznym, który ma na celu promowanie równości właśnie lesbijek, gejów, bisekusalistów i osób transpłciowych, którzy już ludźmi oczywiście są i nikt tego nie neguje.
Osoby piszące takie komenatrze jak wyżej albo nie są w stanie zrozumieć kontekstu, albo robią to celowo, bo pasuje do ich narracji i naginają rzeczywistość (mistrzem w tym jest nadal TVPiS). Żadną miarą bowiem Żalek nie powiedział, że lesbijki, geje itd. nie są ludźmi. Manipulacja jest manipulacją, niezależnie od tego, z którą stroną się trzyma.
Podsumowując: wypowiedź Żalka jest głupia, ale nie powiedział tego, co niektórzy mu zarzucają.
#polityka #bekazpisu #lgbt #bekazlewactwa
  • 6
@Buszplified: to już jest żałosne że na każdym kroku, ludzie z różnych opcji politycznych mają problem z rozumieniem prostych zdań, ciągle ktoś sobie coś dopowiada i ciągle kręcone są afery jakby ktoś kogoś zamordował a poziom #!$%@? rośnie
@Buszplified: właśnie to zostało powiedziane
Powiedział, ze lgbt to nie są ludzie, później odpowiedział ze to ideologia
Twierdząc, ze nie padły takie słowa manipulujesz tak jak reszta
@baetky: Słowo ideologia padło już wcześniej, przed pytaniem, co to jest LGBT, skierowanym do Zaleskiej. Czyli mogę z dość mocną pewnością zakładać, że już wcześniej Żalek uznaje LGBT za ideologię. Z czym się oczywiście nie zgadzam, ale nie ma to tu nic do rzeczy.