Wpis z mikrobloga

Taka ciekawostka. Mój kumpel mieszka w USA, nie interesuje się polityką, może ze 3x w roku zainteresuje się jakimś głośniejszym tematem w Polsce. I oto ciekawostka: twierdzi, że jest dość głośno o tym, że mamy prezydenta homofoba. ;)

Myślałem, że to jakaś niszowa akcja, ale widać, że zasięgi tej informacji za granicą są solidne, więc mamy być z czego dumni. Jestem ciekawy, jak potem Duda ma rozmawiać z takim Macronem czy Merkel, gdy jego rozmówcy będą żyli ze świadomością, że gość użył klimatów homofobicznych do tego, by wygrać w wyborach.
#polityka #4konserwy #neuropa #konfederacja #bekazpisu #tvpis
  • 6
@rorf46: Jak dotąd, czyli mówiąc po dwa zdania protokolarne w oficjalnych sytuacjach. A tak to albo Kaczyński pojedzie na jakiś zamek do Niemiec, żeby pogadać z Merkel, albo ona przyjeżdżając tutaj wpadnie na Nowogrodzką.

Bo chyba nie sądzisz, że Dudzie wolno odbywać samodzielne rozmowy i dodawać coś w nich od siebie?
@rorf46: tak samo jak rozmawiają z Putinem, tam gdzie zaczynają się intersy konczy sie ideologia. Jakoś amerykanie nie mają problemu , żeby mieć za dobrego sojusznika Arabię Saudyjska, gdzie panuje szariat.
@rorf46 normalnie będą rozmawiać, bo zmartwię Cię, homo nikogo nie obchodzi, na stołkach liczą się interesy. Dzisiaj lgbt jest potrzebne a jutro może nie być.

Gorzej, gdy interesy muszą iść w parze z chorymi poglądami.