Wpis z mikrobloga

@enforcer: trylogia GTA III, Vice City itp. to był po prostu bardziej zaawansowany reskin z drobnymi zmianami mechanik. GTA V biorąc pod uwagę ogrom świata, modelowanie assetów, zaawansowany poziom AI i odpimpowanie własnego silnika to o wiele większe przedsięwzięcie. Dlatego zupełnie nie dziwi mnie taka agresywna maksymalizacja zysków.

Poza tym jeśli jakoś samej produkcji jest na tak wysokim poziomie jak GTA V to jak dla mnie to mogą cisnąć z tym
  • Odpowiedz
@spike200: Gier AAA nie robi się już w garażach. Takie gry to nie jest nisza. Nowe tytuły stają się co raz bardziej rozbudowane, więc czas i hajs potrzebny na ich wyprodukowanie jest proporcjonalnie większy. Rockstar tworząc GTA 3 było wtedy mniejszą firmą niż niektórye studia tworzące gry niezależne. Przy tworzeniu GTA V nie mogą sobie pozwolić na totalne podążanie za ideą.

Projekt musi się zwrócić i zarobić odpowiednio na kolejne tytuły.
  • Odpowiedz
@Thunderlane: Zapomniałeś właśnie o RDR2, które weszło stosunkowo niedawno, a również wymagało ogromnych nakładów.

Problem w tym że gry robią się coraz większe i rockstar będzie potrzebował więcej czasu na ich produkcję.

Jestem pewny że na premierze VI zarobiliby mnóstwo pieniędzy, bez porównania więcej niż w przypadku kolejnego portu na V. Zwłaszcza że community V zaczęło się już dawno wyludniać na rzecz innych gier. Więc dlaczego jeszcze nie wypuścili VI?

W
venividi - @Thunderlane: Zapomniałeś właśnie o RDR2, które weszło stosunkowo niedawno...

źródło: comment_1591972796KbIUCvptNUFF47EKVcVyta.gif

Pobierz
  • Odpowiedz
Więc dlaczego jeszcze nie wypuścili VI?

W mojej opinii dlatego że po prostu jej nie mają ¯_(ツ)_/¯


@venividi: W mojej opinii dlatego że nie ma się co spieszyć bo można jeszcze wydoić online, wciąż przynosi łatwe pieniądze bo wciąż niektórzy łapią się na makrotransakcje, wypuszczanie jakichś gównianych DLC z nowymi latającymi motocyklami strzelającymi rakietami i jakimiś wyścigami dużo nie wymaga (zresztą większość tego trailera to jakieś badziewia z online - latające
  • Odpowiedz
@enforcer: no niestety znaleźli jeleni na online to teraz gta V bedzie sie ciagnelo do PS7


@Reevder: Przecież GTA od zawsze powstawało z dużymi odstępami czasu a dla Rockstara mam szacunek, bo wypuścili wiele aktualizacji i ani jednego płatnego dodatku do GTA V. EA czy inne mogą possać #!$%@? Rockstarowi. A
  • Odpowiedz
@LuxEtClamabunt: Dużymi? W czasie ery 3D praktycznie wychodziły co chwilę - 2001 - III, 2002 - VC, 2004 - SA, 2005 - LCS, 2006 - VCS, nawet po przejściu do HD odstęp nie był tak duży - 2008 - IV, 2009 - EFLC i 2013 - V. Nawet jak pominiemy Stories które były częściami pobocznymi to od SA do IV gdzie też był ogromny przeskok technologiczny zeszły tylko 4 lata, od
  • Odpowiedz