Wpis z mikrobloga

@interpolacja_liniowa: też rozważam dif, chociaż nie podoba mi się proces wyciągania kasy (piszesz e-mail i podajesz im numer konta xD. zobacz ich faq). wziąłbym exante ale CySEC. ogólnie można na necie dokopać się do nieciekawych opinii na temat tych dwóch, w kontekście wyciągania kasy. głupio by było grać przez parę lat, płacić podatki i mieć potem problem z wyciągnięciem tego. więc jest jeszcze opcja Swissquote, na którego się czaje po rekomendacji
@kebab_z_kota: cześć, mam podobne przemyślenia do twoich pod kątem Exante i difu. Udało Ci się założyć konto w którymś z nich? A może znalazłeś jeszcze lepszego brokera? Daj znać!
@xEm: hejka, wszedlem w DIF jednak. nie narzekam poki co choc oplaty no... sa wysokie. 15$ za byle zlecenie to sporo. Do tego oplata utrzymaniowa wychodzi ok 5$ miesiecznie. Wmawiam sobie ze to mi sie troche jednak zwroci jak dojdzie do rozliczenia podatku i nie bede musial za duzo z tym siedziec (bo wysylaja cos na zwor pit8). Jest dobry support, polski. Nie wyplacalem jeszcze pieniedzy... generalnie osiagnalem cel, tj mam
  • 0
@kebab_z_kota dzięki. Exante finalnie odrzuciłeś że względu na cypryjską jurysdykcję czy zbyt wysoki wkład (10k eur?) sprawdzałeś może ten Swiss quote?
@xEm: to pierwsze. Wklad mi pasowal, juz prawie robilem przelew. Swissquote mi nie pasowal, sprawdzalem demo, zle wrazenie mialem od strony technicznej, z tego co pamietam support exante vs swissquote na samym poczatku to niebo a ziemia (na korzysc exante). Oplaty byly chyba tez w miare spore takze dif mi lepiej wypadal