Wpis z mikrobloga

#prawopracy #covid19

Słuchajcie, siedzę na zasiłku opiekuńczym na dzieciaka od początku, wypłata szła zawsze normalnie ,pomiejszona o wartość zasiłku, -20% , a w tym miesiącu nie dostałem wypłaty tylko sam zasiłek. Po rozmowie z kadrami wyszło że w związku z nieprzepracowaniem ani jednego dnia w miesiącu poprzednim, w dokładnie tak samo nie pracuje od początku pandemii. O #!$%@? tu chodzi?
  • 7
@donsalamanca: no ale jestem zatrudniony, poprzednie miesiące miałem wypłatę plus zasiłek a dziś dostałem sam zasiłek , przeciez to nie mój wymysł, przedszkole zamknięte to co według ciebie mam zrobić?
@Kick_Ass: Ale jak pomniejszona o wartość zasiłku? Dostajesz albo zasiłek albo wypłatę. Jeśli dostałeś wypłatę i zasiłek tego samego miesiąca to znaczy, że były dni przepracowane a reszta to zasiłek. Jeśli siedzisz cały miesiąc na zasiłku to z jakiej racji wypłata?
@shemmy dobra wyjaśniło się. Nie dostałem całości bo rząd nie wydał dyspozycji co do ostatniego tygodnia maja. Co za dzbany. A jakbym przyszedł na jeden dzień do pracy to jak by to wyglądało? Cała podstawa plus zasiłek czy proporcjonalnie?