Wpis z mikrobloga

Mam sobie kartę RX5700 i monitor Samsung BW223 z wejsciem dvi i mi komputer go nie wykrywa. Jak podłączę telewizor przez HDMI to nie ma problemu. Jaką przejściówkę muszę kupić żeby ten monitor działał? Chyba, że softwareowo można to zrobić w jakiś sposób? #informatyka #komputery
  • 13
  • Odpowiedz
@masiej: karta nie ma DACa ktory zmienia sygnal na z cyfrowego na analoga, wiec musisz szukac jakiegos aktywnego konwertera. szczerze to w niewiele wiekszych pieniadzach kupisz odpowiedni monitor niz przejsciowke
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@trll: mam zamiar kupić nowy monitor i tak, ale ten stary chciałem jako drugi. Mógłbyś podesłać przykładowa przejściówkę?
  • Odpowiedz
@masiej: poniewaz to jest zlacze jak sam zauwazyles DVI-D, D oznacza digital czyli cyfrowe, a twoj monitor tylko czyta sygnal analogowy. zreszta jak masz zwyklego ryzena to nie ma integry o ile dobrze pamiertam, tylko APU
  • Odpowiedz
@trll: powiem Ci, że coś mi tu nie gra. W starym komputerze mam również wejście DVI-D (MSI Z87-G43) i monitor łączy bez problemu. W specyfikacji monitora piszą, że ma wejścia VGA oraz DVI-D. Czy ja czegoś nie kumam, czy coś jest z portem?
  • Odpowiedz