Wpis z mikrobloga

Chcę zmodernizować kompa i zastanawiam się nad takim zestawem:
CPU: AMD Ryzen 5 3600
MOBO: MSI B450 TOMAHAWK MAX
RAM: G.SKILL 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Aegis

Do nowej podstawki planuje przełożyć ze starego komputera:
SSD: Crucial SSD MX200 250GB
HDD: 2x500GB Toshiba oraz 1x500GB Seagate
GPU: GTX1660
Chłodzenie: SilentiumPC Fortis 3 HE1425
Zasilacz: Chieftec APS-500S 500W - posiada wszystkie zabezpieczenia (OVP, OCP, OTP, SCP) oraz sprawność +80, ale od 10 lat używany i rozważam wymianę. Brać coś mocniejszego czy również 500W?
Obudowa: SilentiumPC Pilum 400 Pure Black - nie mam problemów z miejscem na nową płytę.

Głownie składam pod gry, ale używać go będę również do pracy. Co myślicie nad takim zestawieniem?

#pcmasterrace #komputery
  • 10
  • Odpowiedz
@Maciejo316: jak chcesz coś porządnego to polecam zasilacze Seasonic. Np GX 550W kosztuje 400 zł. Spory wydatek, ale zasilacz z wysokiej półki. Do tego 10 lat gwarancji
  • Odpowiedz
  • 0
@BezKrakaNiePograszMakaroniarzu Biorę to pod uwagę i sprawdziłem dodatkowo wg. kalkulatora wystarczy ok. 350W. Jedynie mam wątpliwości jak długo jeszcze uciagnie ten zasilacz i czy nie sprawi mi jakiejś niemiłej niespodzianki jeśli ulegnie awarii. Nie chciałbym uszkodzić nowej płyty.

@MtEverest Jeśli gówno to co proponujesz? Według wielu rankingów jest to rekomendowana płyta pod Ryzena 3600.
  • Odpowiedz
Najlepsza płyta na B450 a ten ci powie że gówno straszne x


@BezKrakaNiePograszMakaroniarzu: Ale #!$%@?. Zobacz sobie ile ludzi ma problemy z tym gównem. Jak #!$%@? masz dzień kiedy komp wstanie za 1 razem to jest święto. Już nie mówię o takich pierdołach jak #!$%@? audio (które u mnie padło po miesiacu)
  • Odpowiedz