Wpis z mikrobloga

Cześć!
Planuje zakup #laptop do pracy i zależy mi na możliwości podłączenia do niego wielu ekranów (ok 3 monitory). Czy jak jest wejście mini HDMi, to istnieje możliwość podłączenia przejściówki z wejściem paru monitorów? Czy będzie potrzebna osobna karta graficzna? Na monitorach będą wyświetlane tylko zakładki, a często podróżuje i nie musiał bym wozić PC.
#elektronika #pcmasterrace #komputery #laptopy #pytanie
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wieczor_Chwaly: Standardowa laptopowa karta graficzna obsługuje tylko dwa wyjścia, więc albo ekran plus vga/hdmi/dp albo np. Hdmi i dp z wyłączonym ekranem.

W moim MSI jest coś takiego jak "display matrix" co pozwala na trzy wyjęcia obrazu, ale nigdy tego nie testowałem.
@Wieczor_Chwaly raczej nie będzie takiej możliwości. Hdmi jest na jeden monitor. Patrz na thinkpady ze stacją dokującą albo konwertery usb3.0 <-> displayport czy coś. Tylko wtedy wszystkie obliczenia tego obrazu są robione przez cpu i rzeczy typu flux nie działają. Może będzie dało się podłączyć monitor pod usb-c ale nie wiem jak to sprawdzić bo każdy producent ma swoje oznaczenia.