Wpis z mikrobloga

#pracaspawaczamnieprzeistacza #buty #bhp
jakie buty dla spawacza żeby wkońcu nogi przestały się pocić i żeby było dosyć comfortowo (preferuje buty sznurowane ale mogą byc w ostateczności z tą gumką elastyczną)
wkładka z kratki nie działa , 2 wkładki z kratki nie działają , magiczne wkładki z węglem akrtwnym czy drobinami srebra też nie działają
  • 8
  • Odpowiedz
@anubiis: Musisz sie nauczyć od nowa chodzić w takich, ja wybieram zawsze niskie pod kostke, nie ważne jakiego producenta, i nie sznuruje ani nie zapinami ich, nosze jak kapcie i noga sie wietrzy.

Do tego spray z apteki odkażający do butów i wsio
  • Odpowiedz
@suqmadiq2ama: bo w poprzednich butach też tak robiłem i jakoś szło tylko na koniec zmiany trzeba było zmieniać skarpete
w tych nowych butach pomimo że są przyduże i mi prawie spadają ze stóp jak machnę mocniej nogą to muszę zmieniać skarpetę w połowie zmiany i już wcześniej myślałem o kupieniu butów za jakieś 3-4 setki albo ojrosy ale skoro to nie rozwiązuje problemu to chyba trzeba będzie wziąć jakieś stare/nowe buty
  • Odpowiedz
@anubiis: Próbowałem wszystkiego, buty śmierdzą jak stary pot skiśnie.

U mnie działa wyłącznie noszenie ich jak kapci a że kapci nie nosze to półbuty z noskami zapięte wcale byleby sie bhp nie #!$%@?ło i chodze w taki sposób jak w kapciach.

Nie ma butów spawalniczych przyjaznych dla śmierdzących nóg, wszystkie są ciężkie, skórzane i szczelne - miałem buty od 50 do ponad 1000 przez 20 lat kontraktów.
Dziury też wierciłem, to
  • Odpowiedz
@anubiis: Miałem kiedyś teamleadera w porcie w lato w upał gdzie musiałem sie nabiegać 50km dziennie i dali mi buty takie jak opinacze w belgii to po dwóch dniach jak sie przebierałem to przez okno z szatni je zdejmowałem, masakra
  • Odpowiedz
@anubiis: Jak masz buty z gówno skóry to zawsze ci się noga będzie pocić na twoim miejscu po pierwsze chodziłbym w grubych wysokich wełnianych skarpetach bo takie chronią przed otarciami i noga się mocno nie poci ( metoda specnazu) i do tego kup sobie skórzane buciki np takie opinacze albo coś lżejszego , zapamiętaj gówno filc nigdy nie przepuszcza powietrza nie ważne co pisze producent
  • Odpowiedz
@anubiis: Też miałem problem z jebniącymi syrami, ale poradziłem sobie z tym. Kupiłem sobie buty Ardon Hobart Weld G3257, wsadziłem do nich wkładki Scholl Odour Control i dodatkowo codziennie rano pryskam sobie stopy antyperspirantem Scholl Fresh Step i teraz jest elegancko
  • Odpowiedz