Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Mack_Lanegan: już tłumaczę czemu nie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Piwa bezalko to zawsze większe ryzyko na ew. wznowienie fernentacji lub start wzrostu bakterii, bo jest tam jeszcze co jeść ;)

Nawet robiliśmy jakieś testy. O ile jesteśmy dość pewni że beczki byłyby ok do momentu podpięcia w lokalu, to potem niestety nie. I nie chodzi wcale o to że ktoś ma brudno ( ͡° ͜ʖ
@marcobolo: eh, no szkoda, ale rozumiem. Zawsze to wygodniej mieć na magazynie 2 beczki po 30l, niż kilka krat z butelkami.

Puszka, mimo że wygodniejsza, to niestety się nie przyjeła, bo to nie jest typowy lokal dla birgiczków, a normalsi krzywo patrzą na puszki. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: raczej o to że, zupełnie na serio, zapięcie z uszczelką plus cała nitka do kranu są zawsze dość sterylne dla piwa które zawiera alkohol i nie ma już cukrów do przefermentowania, ale nie są dość sterylne dla piwa bez alkoholu ale nadal z dobrym papu dla drożdży ;)

Nawet lekko zapuszczona linia raczej nie zaszkodzi normalnemu piwu w czasie jego przebywania "na kranie". Ale nawet linia po myciu wyglądająca jak
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: fitting nie jest tak łatwo wysterylizować, bo ma różne zagłębienia i zakamarki plus uszczelki.

Teoretycznie się da, ale praktycznie to trzeba by było rozpiąć całą instalację i wymoczyć w czymś biobójczym, żeby weszło w każdą szczelinę.

Kiedyś nam się zakaziła instalacja po jakimś piwie i trzeba było wymienić każdą rurkę i każdą metalową część wygotować i przepłukać chlorem.
fitting nie jest tak łatwo wysterylizować, bo ma różne zagłębienia i zakamarki plus uszczelki.


@Mack_Lanegan: Owszem. Ale, żeby zabić drożdże wystarczy go zanurzyć we wrzątku na parę minut.

ale praktycznie to trzeba by było rozpiąć całą instalację


@Mack_Lanegan: Przecież ściągnięcie głowicy to chwila roboty.

Kiedyś nam się zakaziła instalacja po jakimś piwie


@Mack_Lanegan: Cała instalacja owszem ale jeśli mowa o drożdżach na fittingu to wystarczy miska z wrzątkiem. Ba
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: no tak tylko żywe drożdże masz w całej nitce. Oczywiście że się da, ale tylko jakby mieć wydzieloną linię pod bezalko i po każdym piwie ją myć. A i tak ryzyko zawsze jest, a błędami byłby obarczony browar. Gdyby to było pewne to by już było w kegach, bo zainteresowanych jest sporo.
Oczywiście że się da, ale tylko jakby mieć wydzieloną linię pod bezalko i po każdym piwie ją myć


@marcobolo: No właśnie o tym myślałem. Swoją drogą tak przecież działają też krany pod cydry w multitapach.

A i tak ryzyko zawsze jest, a błędami byłby obarczony browar


@marcobolo: Czyli tak jak myślałem. Nie kwestia tego, że się nie da czy, że to jest zbytnio uporczywe a po prostu to, że nie
@marcobolo: a to nie wiedziałem że spory dzikusów dadzą radę nawet wrzatkowi. Ogólnie rozumiem obawy browaru bo pracowałem z herbatnikami którzy potrafili nawet uszkodzić kegi i spowodować że piwo się zepsuje. Ale wg mnie w większości multitapow jednak pracują ludzie którzy coś tam wiedzą. Tak czy inaczej wiadomo że ew błąd barmana może zrobić czarny PR browarowi i to jak najbardziej rozumiem. Ciekaw po prostu byłem czy rzeczywiście nie da się