Wpis z mikrobloga

Dzisiaj wpadło pierwsze postojowe za okres 1-31.05. Wniosek do pracodawcy wysłałem 24 kwietnia a pracodawca wysłał go do zus dopiero 22 maja XD. Nie pracowałem przez epidemię w marcu, kwietniu, do pracy wróciłem dopiero 8 maja ale wiadomo wypłatę dostanę dopiero w czerwcu. Czy mogę składać wniosek o następne postojowe bo teoretycznie dostałem dopiero za jeden miesiąc a należy mi się za trzy?
#zus #postojowe #tarczaantykryzysowa
  • 4
@fryta952
@Krotniczka u mnie to samo. Z tego co doczytalem, tak. Mozemy do 3 msc od zniesienia epidemii tylko, ze okres naszych wnioskow dotyczyc chyba musi czerwca (skladamy w lipcu) i sierpnia (skladamy w lipcu) wiec nasza sytuacja nie moze sie poprawic jesli chcemy postojowe
@fryta952: Jesli dostaniesz taką samą wypłątę jak w marcu to raczej się nie należy. Postojowe jest na dany miesiąc a w czerwcu juz dostaniesz normalna wyplate.
"Musisz złożyć oświadczenie, że Twoja sytuacja materialna wykazana we wcześniejszym wniosku nie uległa poprawie. ⚠️Sam musisz ocenić czy Twoja sytuacja materialna uległa poprawie czy też nie. Przy ocenie powinieneś odnosić się do przychodu osiągniętego w miesiącu przed miesiącem poprzedzającym miesiąc złożenia wniosku, na podstawie któreg