Wpis z mikrobloga

@mazowiecki12: Tak się właśnie zastanawiam co się dzieje jak firma ogłasza upadłość? Przestaje istnieć i zdejmują ją z giełdy? Taki Whiting Petroleum niby też zbankrutował a akcje wystrzeliły ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mazowiecki12: Ponoć Orlen ma ich kupić za 1zł. Teraz do wynajmu będziesz dostawał hotdoga i sos czosnkowy w opakowaniu po spryskiwaczu. Wiem bo kolega nagrywał im reklamę z Kubicą. Świetna inwestycja
  • Odpowiedz
@JohnDeere: w zasadzie z tego co rozumiem masz dwie taktyki inwestycji w upadłość:
-udział w masie upadłościowej, jeżeli akcje są niedowartościowane to pewnie da się tak zarobić
-jakiś cud typu nagle wchodzi ktoś z kasą bo np upadająca firma to wspaniała marka. Np nie wiem, jakby upadł IBM i jakiś chiński producent by widział interes w przejęciu tych trzech literek do swojego biznesu

Ale nigdy poważnie tego tematu nie zgłębiałem
  • Odpowiedz
@Roneth: Czyli rozumiem że to jest dobra opcja tylko dla grubasów i jako ulicznicy nie mamy czego tam szukać? Ja to się najbardziej bałem że zdejmą to z giełdy albo jako akcjonariusz będę miał udział w długach firmy :D
  • Odpowiedz
@Roneth: Tak przy okazji chciałem Ci cumplu serdecznie podziękować za polecenie jakiś czas temu spółki H&P. To był złoty strzał, jeden lepszych walorów w moim skromnym portfelu. Na dzień dzisiejszy 50% zysku i nadal rośnie a dywidendy mają hojne z tego co widziałem ( ͜͡ʖ ͡€)
  • Odpowiedz