Wpis z mikrobloga

https://magic.wizards.com/en/articles/archive/news/june-1-2020-banned-and-restricted-announcement?asp=4
New Companion Rule:

Once per game, any time you could cast a sorcery (during your main phase when the stack is empty), you can pay 3 generic mana to put your companion from your sideboard into your hand. This is a special action, not an activated ability.

Standard:

Agent of Treachery is banned.

Fires of Invention is banned.

Historic

Agent of Treachery is suspended.

Fires of Invention is suspended

Powiem tak, fires nie spodziewałem, gdyz jest w challenger 2020 decku (allied fires).
#mtg #mtgarena
  • 6
@kirk85: Companionów jak zrobili tak chyba właśnie zabili xD Choć może się mylę. Co do Agenta to dobrze, w końcu nie będę musiał biegać z ciągle na BO1 z Hushbringer i Gods Willing tylko dlatego, że pojawiał się co chwilę na rankedzie. Nie ma co tu rozprawiać, Agent był przegięty i z dodatku na dodatek coraz bardziej to pokazywał. Fires... poważnie? Naprawdę szkoda mi tej karty bo wrzucałem ją do różnych
@Nan3k: companiony pod aggro owszem sa udupione ¯\_(ツ)_/¯, ale taki Yorion to i tak był grany w mid/late game, wiec bez dużej różnicy. Mysle, ze wilderness reclamation znowu wróci do gry, hydroid krasis, nissa, ale i tak za chwile Core 21 wychodzi.
@Nan3k: myślę że ban fires wynikał też trochę z zmiany mechaniki companiona, ktorego fires np z yorionem by nie odczuło, bo zapłacić 3 mana w fires decku to nie problem