Wpis z mikrobloga

Mały cytat z książki, którą sobie czytam ;)

**"- I pan jest profesjonalnym psychologiem?

- Profesjonalny. - Hirszbaum wzruszył ramionami. - Słowo-wytrych. Wie pan, co to jest psychologia? Wiem, że pan nie wie, więc wytłumaczę. Psychologia to nauka wymyślona przez lekarzy, którzy bali się krwi. - Znowu się roześmiał, ale tym razem trochę smutno. -Gówno wiemy o ludzkiej psychice! Gówno wiemy o mózgu! Freud - nazwisko, które zna każdy - był pętakiem naukowym, co mu wielokrotnie udowodniono. Naukowym zerem! Niczym. Ale to nie przeszkadza, żeby freudizm kwitł sobie w najlepsze. Już jako filozofia? Jako wiara? Nie wiem, naprawdę nie wiem. Psychoanaliza to nie nauka, a jednak stosuje się ją na całym świecie."**

@DawidWarsaw: Co Ty na to? ;)

PS.

Książka do nabycia tutaj

lub Tutaj

A ja osobiście posiadam To wydanie ;)
  • 2
Co ja na to?

"Wy tu ze mnie alfy i omegi nie róbta".

Nie lubię zbyt daleko wnikać w coś, na czym się nie znam, bo wtedy w mojej wypowiedzi byłoby więcej wyobrażeń niż opisu rzeczywistości.

Ja głównie dzielę się moim doświadczeniem.

Moje doświadczenie z psychiatrami jest takie, że psychiatria jest pełna ciemnoty, mitów, rozdawnictwa ludziom zalegalizowanych narkotyków na problemy życiowe, jednocześnie wprowadzając w błąd, że to choroba.

Natomiast co do korzystania
Tylko co z ludźmi, którzy są znacznie niedostosowani społecznie, zachowują się nieodpowiednio? Co jeśli nie psychiatra i nie psycholog? No właśnie ja nie powiedziałem, że "psycholog nie".

Mam obecnie kontakt z różnymi takimi osobami, które zachowują się momentami w sposób niedopuszczalny, przez co łamią prawo i swoimi czynami narażają się na zamknięcie w psychiatryku, bowiem mają na swoim koncie już diagnozy psychiatryczne...

Co robić z takimi ludźmi jak np. osoba pokazująca w