Wpis z mikrobloga

Ej no, kto tworzył ten system dyplomacji w Total War Warhammer 2. Moja pierwsza partyjka, Tyrionem z Wysokim Elfów, tak jak zalecano na pierwsze podejście. Najpierw rozwaliłem te siły inwazyjne Mrocznych Elfów atakujące mnie od wschodu i odzyskałem wszystkie miasta. Potem przyszła jakaś wytyczna, że mam rozpętać wojne domową i zaatakować frakcje Wysokich Elfów z którą graniczyłem od zachodu, ta która siedziała na jakimś wulkanie. Dlatego, że mają jakiś ważny magiczny kamień. No dobra, postanowiłem się przygotować więc pozawierałem wszystkie możliwe sojusze z innymi frakcjami Wysokich Elfów. Wtedy jednak okazało się, że tych Elfów z zachodu doszczętnie wykosili jacyś piraci, więc wyszło, że miałem doskonałe casus belli, że tu mszczę swoich braci i w ogóle ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Natomiast jak toczyłem wojnę na zachodzie, to od wschodu zostałem zaatakowany przez jaszuroludzi i jakieś mumie które przypłynęły na statkach. Zajęli mi część miast, ale wtedy z pomocą przyszli moi sojusznicy. Odbili miasta....i w nich zostali. Z tego zamieszania wyszło więc tyle, że straciłem możliwość wydania edyktu nawet w ojczystej prowincji, bo nie kontrolowałem wszystkich miast. No #!$%@?łem się, więc od razu nie ceregieląc się zaatakowałem tych Elfich Sowietów i odbiłem miasta. Natomiast odniosło to ciekawy skutek, bo okazało się że zaistniał cały system powiązań i sojuszy pomiędzy elfimi państwami, część stanęła po mojej stronie, część po stronie moich niedawnych sojuszników. Natomiast generalnie ze wszystkimi miałem dobre stosunki i teraz doszło do jakiejś cudacznej sytuacji, że mam stan wojny z Elfami z którymi mam status stosunków "zaufana przyjaźń" i pomimo tego nie chcą podpisać pokoju ¯\_(ツ)_/¯

#gry #totalwar #warhammer #strategie
  • 24
  • Odpowiedz
@Kosmiczny_pies_Kazak: Tylko z zachowania. Nawet rycerz Chaosu pójdzie za potężnym i mądrym przywódcą. Skaven potężnemu i mądremu przywódcy wbije nóż w plecy, w środku kampanii wojennej, nie mając pojęcia o jakiejkolwiek taktyce.
  • Odpowiedz
Raczej Darth Vadera, biorąc pod uwagę, że Malekith trochę się zjarał próbując przejąć tron Ulthuanu i jego pancerz został złączony z ciałem.


@BezwolnyGolem: Ej kolego, gdyby nie to, że na początku obejrzałem wszystkie intra zanim zdecydowałem się na Wysokie Elfy to byś mi zaspoilerował ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Dyplomacja jest krótko mówiąc słaba. Jak chcesz obejsc system możesz poszukać moda co daje opcje kupowania miast od sojuszników. Wiec jesli ci zajmą jakieś miasto możesz se odkupić. Co do samej sytuacji to drugą stronę widocznie bardziej lubieli i zachowali sojusz z nimi więc tak łatwo sojuszu raczej nie podpiszą.
  • Odpowiedz
@Kosmiczny_pies_Kazak: Próbował podbić Ulthuan(ta wyspa co grasz Tyrionem). Raz mu Tyrion #!$%@?ł, innym razem drugi grywalny lord jego brat super mag Teclis takiego spella mu walnął ze go gdzies połamanego na jakieś pustkowie wywaliło i błąkał się tam kilka lat.
  • Odpowiedz
@DIO_: @Karbomer: Jeszcze dodam, że na początku chciałem grać taką bardzo moralną postacią i zawsze po bitwach z Mrocznymi Elfami brałem jeńców. Potem gdy zacząłem się naparzać z jaszczuroludźmi, Skavenami, wampirami etc. to bez większej refleksji zacząłem wycinać ich w pień, tylko dlatego że są takimi paskudnymi rasami. Warhammer daje darmową próbkę tego jak wojna dehumanizuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz