Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Zaczyna się budowa domu, ma być pompa ciepła i rekuperacja. Dziś dostałem telefon od kierownika budowy, że nie mam w projekcie żadnego komina i później z tego powodu kominiarz nie zrobi odbioru budynku. Wcześniej z projektantem to ustalałem i mówił, że nie będzie problemu (aktualnie jest niedostępny)
Jak to jest z rekuperacją, czy musi być typowy komin? Rozumiem, że puszczam kanały do każdego pomieszczenia od rekuperatora + wyjście/wejście powietrza gdzieś w ścianach pod dachem?
#budownictwo #rekuperacja #wentylacja
  • 7
  • Odpowiedz
@swital myślę, że zamiast kominiarza wystarczy protokół z pomiarów wentylacji i nie powinni z tego tytułu robić problemów.
Do centrali wentylacyjnej potrzebujesz czerpnie i wyrzutnie. Do pomieszczeń prowadzisz kanały nawiewne i wywiewne :)
  • Odpowiedz
@swital: nie ma żadnego problemu. Przychodzi kominiarz i robi pomiar wydajności i hałasu wentylacji. Te dwa parametry są potrzebne w PINBie.
  • Odpowiedz
@mlesz: Kominiarz nie jest uprawniony do pomiarów i odbiorów wentylacji mechanicznej. Może działać tylko przy went grawitacyjnej. @swital: Potrzebna Ci osoba z uprawnieniami budowlanymi sanitarnymi do kierowania robotami i protokół z pomiarów podpisany przez ta osobę.
  • Odpowiedz