Wpis z mikrobloga

@bibsz: rower XC to raczej 29" a nie 26"

@ZaQ_1: 700x40 - bo takie opony rozumiem za gravelowe to znacznie bliżej do 29" niż do 26" więc raczej nie ma co się łudzić. Znajomy przerobił 27,5" na 28 z oponami 25mm i nie pamiętam żeby było tam jeszcze jakiś zapas na wyższe opony
@bibsz: Szosowa opona może i wejdzie, ale nie jestem pewien co do opony grawelowej.

@ZaQ_1: Taki szybki pomiar średnic po oponie wrzuconych na obręcz, w przypadku 622x37 u mnie to około 71cm, natomiast 559x50 to 67cm. Cztery centymetry to całkiem sporo. O ile widelec można wymienić na taki z offsetem, to nie wiem czy tylne koło nie wjedzie w rurę podsiodłową, bo przesunie się o 2cm bliżej.
@kuraku: nic odkrywczego tam zwykle nie ma, wstawiają baranka, węższe opony i tyle. Czasem ktoś zrobi singla, czasem wrzuci napęd kosztujący więcej niż ta zabawa warta. Po prostu podoba mi się ten kierunek jako rower zimowy/miejski, a moje ostre koło zjadła sól
ZaQ_1 - @kuraku: nic odkrywczego tam zwykle nie ma, wstawiają baranka, węższe opony i...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bibsz: @Zabi96: @Ajtos: @ffurbo: @brachistochrona: @kuraku:

odkopałem z gratów moje koło od ostrego na oponie 700x28 i w ramie pod kółko 26" jest jeszcze 2cm luzu. Tylko haki muszą być ukośne. W nowszych ramach z hakami pionowymi jest mniej miejsca i mogłoby być na styk albo nie wejść. Także jak trafi mi się jakiś gruz za harnasia to coś podziałam ( ͡° ͜ʖ ͡
Pobierz ZaQ_1 - @bibsz: @Zabi96: @Ajtos: @ffurbo: @brachistochrona: @kuraku: 

odkopałem z gr...
źródło: comment_15907576034u4FTcFTLBeJrzmabeh8Xl.jpg
@ffurbo: dlatego lubię stalowe gruzy, coś mi się nie podoba to nawet elektrodą się pospawa, a jak zepsuję to nie żal. W ostrym kole wspawałem sobie poziome haki ( ͡° ͜ʖ ͡°)