Wpis z mikrobloga

Mirki, musze kupić mój drugi w życiu filament. Pierwszy kupiłem randomowo - pla PlastSpaw czarny 1kg. Oprócz tego że zatkał mi raz dyszę dobrze mi się nim drukowało.
Na oku mam biały pla 1.1kg od 3dactive bo tylko 49zł i darmowa wysyłka. Jak oceniacie jakość 3dactive w 2020? Bo wątki na forach z początku 2019 mówią że zapycha dysze cały czas i kompletnie nie trzyma się wymiarów.
#druk3d #filament #drukarki3d
  • 18
@Igoro00: przedrukowałem już prawie kilkadziesiąt kilo plast-spawu i to najlepszy stosunek ceny do jakości. Colorfill wypada gorzej, Ekofilament od DD fajny, jakościowo praktycznie to samo co Plastspaw.
a jak wypada fiberlogy?
myśle nad tym, żeby kupić raz fiberlogy na tej ich białej szpuli, a po przedrukowaniu uciąć, zrobić z niej masterspoola i kupować refille

ale jeśli plastspaw oferuje podobną jakość to to nie ma sensu(56zł za 850g refilla fiberlogy vs 55zl za 1kg plastspaw w szpuli)
Jak oceniacie jakość 3dactive w 2020?


@Igoro00:

jak drukujesz na dyszy 0,4 to nie ma sensu rydzykowac ;)

Mirki, musze kupić mój drugi w życiu filament.


@Igoro00:

kup porzadny filament, skoro zuzywasz tylko 2 filamenty na swoje zycie ;)

Powaznie, oszczedzanie ma sens, jak drukujesz tego w ilosciach hurtowych. Jak drukujesz 1 szpule na pol roku, to ile zaoszczedzisz? Jeden zmarnowany wydruk, z jakiegokolwiek powodu, to tak jakbys kupil drozszy
kup porzadny filament, skoro zuzywasz tylko 2 filamenty na swoje zycie ;)


@sylwek2k:
xd, drukarka kupiona w lutym, ale zaczęła drukować znośnie dopiero ok 2tyg temu po dodaniu autopoziomowania, rozebraniu i wyczyszczeniu hotendu, wymianie dyszy i termistora(kable sie tak urwały że nie dało sie przylutować), skompilowaniu i wgraniu marlina i nauczeniu sie tego wszystkiego

o ile zwisa i powiewa ci kolor


@sylwek2k: no właśnie nie.

jak drukujesz na dyszy 0,4
czyli dalej źle... szkoda bo najwięcej dają za najmniejszą cenę.


@Igoro00:

no jakbys drukowal na wiekszej dyszy, to ok, mialo by to sens...

ja kupilem ich pakiet 6x550g za 109, i w zasadzie, poza tym, ze musialem wylaczyc czujnik filamentu przy drukowaniu ich filamentem, to problem mialem tylko z czarnym na dyszy 0,4.... tyle, ze ja sobie nie robie problemow, jak filament nie trzyma wymiarow :P A czarny zuzylem na duzej
czk. co? gdzie? co.. jak? co?


@Igoro00:

w ubieglym roku 3d active sprzedawal 6x550g (6 rolek, rozne kolory) za 109 zeta na alledrogo ze smartem - i to wlasnie wychodzilo 33 zeta/kilo ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sylwek2k:

o ile zwisa i powiewa ci kolor, to bez sensu...


Nie kumam tej odpowiedzi - to ten plastspaw jest gorszy, czy z fiberlogy coś nie tak? Myślałem że fiberlogy to górna półka, mam dwie rolki ale jeszcze nie testowałem