Wpis z mikrobloga

Hej! Mam pytanie/prośbę o cenne porady do osób, które posiadają wiedzę i praktykę w zakresie #fotografia #aparat

Uznałam, że najwyższa pora wymienić mojego poczciwego Olympusa E-520 na coś nowszego technologicznie. Po dyskusjach z jednym znajomym fotografem, myślę że zdecyduję się całkiem zrezygnować z pomysłu na nową lustrzankę i przerzucę się na chwalone za swoją praktyczność i potencjał - bezlusterkowce.
Nieco już o nich poczytałam, przeszukałam też trochę mirko i wybór kieruję w stronę aparatów Sony z serii 6xxx.
I tutaj rodzi się pytanie, dla fotografa-amatora, który już styczność z lustrzanką miał, ale chciałby aparat, który zarazem da dużo "frajdy", możliwości, jak i będzie bardziej praktyczny, np. pod kątem zabierania w podróż i górskie wycieczki - który model byście polecili? W które body warto zainwestować?
Rozważam opcję kupienia nowego, samego body (lub z kitem, budżet ok. 4000) i dokupienia do niego równolegle lub w krótkim czasie po, w miarę uniwersalnego, jasnego obiektywu (pewnie używanego) i sukcesywnie rozwijać zaplecze sprzętowe.
Nie zamierzam raczej fotografować w celach zarobkowych (choć kto wie co przyniesiesie przyszłość), ale tu i teraz - chciałabym po prostu rozwinąć pasję, a nadal sporo nauki przede mną więc zacieram rączki :)

Z góry wielkie dzięki za wszelkie wskazówki!

#kiciochpyta
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@AlicjaWKrainieStulejow: Jeśli chcesz frajdy, to popatrz też na Fuji, miałem a6000, A7, mam teraz A7III i Fuji X-T30. Soniacze to świetny sprzęt, ale najlepiej mi się Fuji używa. Odkąd kupiłem X-T30, cały czas mi chodzi po głowie, czy by się sony nie pozbyć. Szkoda mi tylko AF i jakości obrazka (nie są to duże różnie, ale są). Samo zaś używanie fujika, to dla mnie bajka, uwielbiam tego malucha, tylko musiałem
  • Odpowiedz
@parmezan2004 bardzo Ci dziękuję za pomocną odpowiedź :) a jaki obiektyw byś polecał do tego Fuji (do Sony w sumie też jeśli byś mógł coś poradzić)? Lepiej kupić samo body i dokupić oddzielnie obiektyw, czy zacząć przygodę od zestawu z kitowym obiektywem, a za jakiś czas dokupić jaśniejszy, może używany w b.dobrym stanie?
  • Odpowiedz
@AlicjaWKrainieStulejow: To zależy, ja miłośnik stałek jestem i zoomów raczej nie używam. Do Sony miałem kita 16-50 (przestałem używać, gdy tylko E20 kupiłem) i zestaw E20F28, E35F18 i E50F18 (20mm f2.8, 35 mm f1.8 i 50mm f1.8) i byłem zadowolony (no E20 mi z jakością odstawał, ale ja trochę pixel peeper (nie mam pojęcia jakie jest odpowiednie, polskie określenie) jestem. Do Fuji mam teraz XF18-55 F/2.8-4 (ten lepszy kit, jest
  • Odpowiedz