Wpis z mikrobloga

Siema planszowe świry ( ͡º ͜ʖ͡º)
Szukam w necie strony którą kiedyś odwiedziłem, to był swego rodzaju quiz w którym losowało grę towarzyską/planszową według odpowiedzi.

Szukam jakichs gier żeby można było pograć w dwie osoby (minimum dwie, żebym mógł grać z żoną) ale dla większej liczby osób też spoko (często wpadają znajomi którzy też lubią pograć). Może coś polecicie?
Dzisiaj wpadli znajomi i pierwszy raz graliśmy w Cluedo i super się nam podobało, ale niestety liczba osób 3+, lubimy grać w Pan Tu Nie Stał i Postaw Na Mikion, ale jakieś karciane pewnie też by nam przypasowały, moja żona uwielbia grać w Gwinta w Wiedźminie więc może coś w tym stylu?
Zależy mi zeby miał jakiś motyw przewodni (lub były związane z jakąś konkretną serią, przykładowo uwielbiany przez moją żoną Harry Potter.
Moja "biblioteka gier" wygląda jak pic rel, nie jest to duzo ale wiele z nich jest jeszcze nie otworzonych.

Btw, jakie polecacie zabezpieczenia dla kart w grach żeby się nie uszkadzały? Myślałem nad kupnem laminatora i laminowanie kart, ale może są jakieś sprawdzone sposoby?

#grybezpradu #gryplanszowe #grykarciane #grytowarzyskie #gryplanszoweikarciane
borysszyc - Siema planszowe świry ( ͡º ͜ʖ͡º)
Szukam w necie strony którą kiedyś odwie...

źródło: comment_159036347767lEMFQuUteEqxLrvRkISZ.jpg

Pobierz
  • 8
@RobertKowalski: mi się szybko znudziła ta gra nawet z dodatkiem i leży na półce i sie kurzy obecnie.

Laminator niszczy karty, tylko i wyłącznie koszulki na karty - masz pełno firm i rozmiarów w zależności jakie potrzebujesz np. Rebel, Sloyca itp Na stronie rebela często masz informacje jakie koszulki na karty potrzebujesz i w jakiej ilości.

Może Harry Potter hogwarts battle przypadnie Wam do gustu? Ale to gra na scenariusze z
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@borysszyc: o panie laminowanie kart, to żeś poleciał xD

Jest wielu producentów którzy produkują dedykowane koszulki na karty w różnych rozmiarach. Zapoznajesz się jakie wymiary kart na dana gra I kupujesz koszulki - jest kilka standardów więc wielu rodzajów nie ma.

Jeśli masz w ekipę rozlewacza wszelakich płynów (ja taki jestem xD) to Zainteresuj się podwójnymi koszulkami, ale to drogo wychodzi.