Wpis z mikrobloga

Mireczki od wczoraj przeglądając wykop na dwójeczce usłyszałem dziwne kapanie ze spluczki podtynkowej. Spuściłem na sznurku telefon z odpaloną kamerą i faktycznie na dnie miski od strony zewn pojawiają się krople.

Po ściągnięciu przycisków spluczki i wyjeciu wszystkiego ze środka miski moim oczom ukazało się następujące pekniecie.
https://files.tinypic.pl/i/01006/aqmbav501v2i.jpg

Czy to mozliwe, zeby po 10 latach normalnego uzytkowania taka miska pękła? (plastik). Czym najlepiej to skleić? Demontaz nie wchodzi w grę, a klejenie tylko mozliwe od wewnatrz.

#hydraulika #toaleta #budowlanka #remont
Pobierz
źródło: comment_1590362066uBxtGEH3yxqh7GmHmbeWE3.jpg
  • 6
@Kurac: tam widać styropian, cały zbiornik w nim jest :] aby do takiego wykraplania dochodziło to wilgotność musi być bardzo wysoka.
@termometr: sprawdź jeszcze czy aby na pewno to pękniecie jest przyczyną np. wrzuć do zbiornika kolorowe kostki, jak kolor wyjdzie to zostaje tylko wymiana. Jeśli barwnik nie wyjdzie to wyciek jest w innym miejscu. Napisz do mnie na priv to dam ci radę jak ograniczyć koszty.
Styropian jest od spodu i po bokach obudowy, a kapanie ustępuje jedynie po zakręceniu zaworu z doplywem wody i opróżnieniu zbiornika. Jest szansa to skleić, żeby nie było wycieku (pekniecie jak dodać jest całkiem spore). Jak to w ogóle mogło pęknąć?