Wpis z mikrobloga

Chciałbym przypomnieć, że w 2007 roku Krzysztof Bosak (znany wolnościowiec słynący z tego, że nie był uwikłany w żaden układ), ramię w ramię z PiS zagłosował ZA PRZYMUSOWYM NOSZENIEM MUNDURKÓW SZKOLNYCH.

Wolnościowiec Bosak jest współodpowiedzialny za noszenie mundurków w szkołach 13 lat temu oraz wydanie przez nas milionów złotych na tekstylia tylko dlatego, że panujący pan miał taką ochotę. Po roku obowiązek ten zniesiono.

#konfederacja #bosak #bekazlewactwa #bekazwyborcowpisu #bekazprawakow #wybory #tvpis #neuropa #4konserwy #polityka
Sowiet_Kusy - Chciałbym przypomnieć, że w 2007 roku Krzysztof Bosak (znany wolnościow...

źródło: comment_1590346481yHw7ZSofbSFVuITuN2Wi7X.jpg

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
@Sowiet_Kusy: #!$%@? mundurki szkolne to norma w każdej szanowanej szkole, zobacz sobie Wielką brytanie czy Japonie jak to wygląda. No chyba uważasz, że mundurki to zamordyzm to nawet mi cie nie żal.
  • Odpowiedz
@Sowiet_Kusy: pamietam w podstawówce
Wymiana do 3 razy
Nie dało się w tym siedzieć w maju i czerwcu pot z ciebie się lał
Jak zgubiłeś to uwaga
Koszt mundurka około 100 złotych ( ͡° ͜ʖ ͡°) razy trzy 300 złotych
Pozdrawiam
  • Odpowiedz
@Hiobe: fason oczywiście szary jak polsza
Dlaczego szary do dziś nie wiem
Całe szczęście zrezygnowali

Ale dlaczego uczniowie maja nosić? Wprowadźmy tez dla nauczycieli a nie wieczna rewia mody
  • Odpowiedz
@Hiobe my mogliśmy sobie wybrać kolor, wybrali za nas - przytłaczająco granatowy dla chłopców i wściekły czerwony dla dziewczyn. Oczywiście to gówno było zrobione z jakiegoś #!$%@? plastiku, w połączeniu z tym ciemnym kolorem skutkowało to tym, że nikt z nas nie chciał wychodzić na słońce, żeby się nie ugotować, więc w lecie sporo z nas się kisiło w murach.

Kosztowało 50 złotych, i to tylko dlatego, że był przymus. Chory pomysł,
  • Odpowiedz
@widaczew: u nas akurat szary dla chłopców i dziewczynek
Materiał plastik, rodzicom a w sumie większość
Nie podobało się to że musisz płacić 100 ziko
Jak zgubiłeś albo ci ukradli znowu 100 ziko
Jak byłeś załóżmy w 5 klasie tez wymiana bo mundurek za mały

Po prostu szkoła jakoś odeszła od pomysłu akurat jak my już wychodziliśmy z podstawówki bo to nie ma sensu
Większość szkół wokół nas nie miała mundurków
  • Odpowiedz
@Sowiet_Kusy: największym problemem tych mundurków nie był sam obowiązek ich noszenia, tylko zidiocenie ludzi odpowiedzialnych za wybór kroju. To powinna być co najwyżej jakaś luźna kamizelka, a u nas pozamawiali jakieś gówno ze sztruksu z długimi rękawami. Obcierało ręce, było niewygodne (choć szyte na miarę), a w lecie nie dało się w tym chodzić, więc na sam koniec wszyscy sobie odpruli rękawy. Dzisiaj ludzie sobie bez przymusu kupują bluzy z nazwą
  • Odpowiedz
  • 1
@Sowiet_Kusy o kurde, pamiętam gorący czerwiec, 30 stopni a trzeba #!$%@?ć w tych mundurkach z sztucznego materiału. U mnie były w formie kamizelki i po prostu zdejmowaliśmy wszystko od pasa w górę i zakładaliśmy ten mundurek na gołą klatę
  • Odpowiedz
@Sowiet_Kusy: Pamietam mundurki, byłem w gimbazie. Dyrektorka miała rigicz plus osiedle było biedne to zrobili to tak ze to było takie tanie prawie szmaciane szare kamizelki. Jak chodziłes w rozpiętej bluzie to był tylko tył widac praktycznie. Każdy musiał je nosić pod swoimi normalnymi ciuchami. Można było je związać z tylu to z przodu widac było tylko ramiączka. XD pamietam, ze były konsultacje uczniowskie coś jak debata a, ze lubiłem dyskutować
  • Odpowiedz
  • 0
@Sowiet_Kusy tak jak w pracy są ustalone normy ubioru, np. prawnik zazwyczaj ubiera garnitur, drwal ubranie ochronne, lekarze i pielęgniarki fartuchy, tak dzieci mogą chodzić w mundurkach.

W Japonii się sprawdza, u nas tez by mogło ¯_(ツ)_/¯

Presja rówieśnicza spowodowana przez chęć pokazania się, robienie ze szkoły pokazów mody i konkursów popularność bardzo źle wpływa na psychikę dziecka.
  • Odpowiedz