Wpis z mikrobloga

@piaskun87: zaczynam mieć obawy, że dobrowolnie władzy nie oddadzą. Wczoraj jakiś dziennikarz pisał, że jak Duda wybierze sobie swojego I Sędzie Sądu Najwyższego czyli Manowską to zaraz po przegranych wyborach będzie je mogła unieważnić. Czeka nas ciężki miesiąc.
  • Odpowiedz
@meandmymonkey: hmm a czemu nie uniewaznia. Przeciez jarek juz raz chcial uniewazniac tylko sad byl "przeciwko niemu". Ja nie widze juz teraz zadnych przeszkod do takiego scenariusza.
  • Odpowiedz
@meandmymonkey: a przyklejenie łatki pedofili bez dowodów da się wybronić? A jednak koło dupy im to lata jak reszta obecnych afer, 5 mln dla kolegi, wywalenie piosenki, zatrzymanie kandydata na prezydenta. Wczoraj tu latał filmik, na którym zgarnęli spod radia trójki starą babę z rowerem do suki, bo miała do bagażnika doczepiony plakat z hasłem krytykujacym władzę. Miała maseczkę, nikt inny tam nie stał. Dwóch posłów podjęlo decyzję o przełożeniu wyborów
  • Odpowiedz
@kodyak: Dokładnie. Też mi się unieważnienie wydaje mało prawdopodobne. Wątpię żeby sędziowie na to poszli. Jednak jakieś resztki przyzwoitości mają.

Jednak nie można zapominać że wg PiSu, prawie wszystkie wybory w których przegrywali, były sfałszowane. W 2014 rozpętali nawet całkiem serio międzynarodową kampanię o sfałszowanych wyborach. Więc przynajmniej podjęcia takiej próby nie można wykluczyć.
  • Odpowiedz
@muwieszeptem: Myślę, że łatki pedofili nie trzeba bronić, bo nie ma przed kim - wyborcy i tak już swoje wiedzą o lewackich celebrytach, "pedofile i tyle, ja tu mam swoje sprawy".

To jest coś, w czym wyborca PiSu nie uczestniczy i nie będzie.

W przeciwieństwie do wyborów, w których uczestniczy i będzie. Często emocjonalnie. I taki "wałek" może go dotknąć. Oczywiście na wiele sposób - może wzmocnić, ale może też osłabić.
  • Odpowiedz
@meandmymonkey: "część elektoratu wierzy w i szanuje demokrację" i przekazywane jest to elektoratowi tak, że demokracja w dalszym ciągu ma się świetnie i oni wierzą, że nic się nie dzieje. Czemu po unieważnionych wyborach mieli by zacząć myśleć inaczej skoro propaganda by im przedstawiła to jako walkę o demokratyczne standardy, które zdradziecka opozycja naruszyła?
  • Odpowiedz