Wpis z mikrobloga

murki orientujecie się czy w obecnej sytuacji pracując w #szwajcaria mogę przyjechać do polski bez #kwarantanna ? czy ktoś może to robił i mógłby mi powiedzieć jak to wygląda w rzeczywistości? na podstawie najświeższych informacji z https://www.strazgraniczna.pl/pl/aktualnosci/8448,Koronawirus-zasady-kwarantanny.html?fbclid=IwAR36Vw5_vuB5jkLsGQumm0BLdMcqifTgN1ex5WqTweNZX4Y9Zi7jx_d40SM wnioskuję, że nie muszę takowej przechodzić?
  • 13
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wiktusser: O, dopisali Szwajcarię. Ale i tak nadal tego bełkotu nie rozumiem i dla mnie nie jest jasne kto jest z kwarantanny zwolniony, bo tam jest mowa o osobach przyjeżdżających do Polski, by wykonywać pracę w innym kraju - jak to jest w ogóle fizycznie możliwe? W Polsce nigdy nie można żadnego przepisu napisać w prosty i zrozumiały sposób.
  • Odpowiedz
@4833478: uwierz mi, że mimo tego, że ostatnio w PL byłem w grudniu i mam za czym tęsknić to bez poważnego powodu bym się wciąż nie wybierał na taką wycieczkę - tym bardziej jak prawdopodobnie w połowie czerwca będzie już zniesiona kontrola graniczna. Niestety powody rodzinne mnie do tego zmuszają.
  • Odpowiedz
@wiktusser: No to jeśli masz poważne powody to najwyżej na kwarantannie posiedzisz. Tak jak napisałem rozumiem obecną sytuację tak, że jeśli nie jedziesz służbowo to dowalą ci kwarantannę.
  • Odpowiedz
to najwyżej na kwarantannie posiedzisz. Tak jak napisałem rozumiem obecną sytuację tak, że jeśli nie jedziesz służbowo to dowalą ci kwarant


@4833478: jeżeli już tam jadę to jadę właśnie po to żeby pomóc, a pomóc ciężko siedząc zamknietym w domu. Spróbuję to wyjaśnić i potwierdzić bardziej oficjalnie niż na wypoku. Łudzę się bo znam osobiście osobę Polskiego pochodzenia pracującą w niemczech, która przekracza granice bez obowiązkowej kwarantanny - czekam na odpowiedź
  • Odpowiedz
  • 0
@wiktusser ale który punkt według Ciebie pozwala na przyjazd bez kwarantanny?
Bo chyba nie mówisz o tym, prawda?

obywatele UE, EOG lub Szwajcarii, oraz ich małżonkowie i dzieci w celu przejazdu przez terytorium Polski do miejsca zamieszkania lub pobytu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ziutowa: tak, wjechałem w nocy - kontrola na granicy praktycznie brak kolejki (3 auta), Panowie ze straży granicznej sprawdzili umowę o pracę, którą miałem wydrukowaną i bez problemu i dodatkowych pytań wpuścili. Brak kwarantanny.
  • Odpowiedz