Wpis z mikrobloga

Biblia:

Otóż wy nie pozwalajcie nazywać się Rabbi, albowiem jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście. Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie. (Mt 23:8-9)

Ja nie jestem już na świecie, ale oni pozostają nadal na świecie. Ja zaś wracam do Ciebie, Ojcze Święty, strzeż ich mocą Twojego imienia, tego imienia, które i Mnie dałeś, aby tak jak My stanowili jedno. (J 17:10)


Kościół:

Papież "cieszy się z ustanowienia Bożego najwyższą, pełną, bezpośrednią i powszechną władzą duszpasterską" (Sobór Watykański II, dekret Christus Dominus, 2). (KKK 937)

Papież (ojciec święty łac. summus pontifex, od starożytnego pontifex maximus; wł. papa, gr. παππάς (pappas)) (wikipedia)


Do obserwowania/czarnolistowania -> #kosciolabiblia

  • 5
@enslavedeagle: a - cha, czyli nie ma znaczenia treść argumentu tylko grupa społeczna do której należy jej autor.
Tak na marginesie to większość krytyków Kościoła w tym kontekście zapomina że to Kościół stworzył biblię, analizując i dobierając wiarygodne pisma, a niektórzy piszą jakby biblia spadła z nieba a Kościół się obraził i połowę lekceważy.
Tak na marginesie to większość krytyków Kościoła w tym kontekście zapomina że to Kościół stworzył biblię, analizując i dobierając wiarygodne pisma, a niektórzy piszą jakby biblia spadła z nieba a Kościół się obraził i połowę lekceważy.


@AdrianV91: nie wiem w jakim celu to napisałeś, ale jeśli Kościół najpierw "stworzył" Biblię, która potem zaczął lekceważyć, to jeszcze bardziej stawia go w niekorzystnym świetle, niż mniej.
@AdrianV91: Na pewno nie 'nabierają' się na to niektórzy z katolików, którzy w swoim przeświadczeniu o braku popełniania błędów przez swoje autorytety, kwitują łamanie przykazań cytując krótkie:

Nie lękajcie się (łamać przykazań Bożych)


Tak na marginesie to większość krytyków Kościoła w tym kontekście zapomina że to Kościół stworzył biblię, analizując i dobierając wiarygodne pisma


Kościół nie stworzył Biblii, ani nawet nie ustanowił jej kanonu, który funkcjonował już w II w. n.e