Wpis z mikrobloga

@yeron: w kontekście tego, że Bosak najmniej atakował MKB - zasadniczo tak było. WKK, Hołownia i Biedroń w temacie 10 maja byli nieznośni.

prócz tego takie słowa ze strony feministki w kierunku młodego faszysty? Pani profesor wie co robi.
  • Odpowiedz
ojej, to teraz Hołownia zyskał w moich oczach!


@menningo: w sensie, że chciałbyś, aby następny prezydent lekceważył prawa kobiet, czy instalował fundamentalizm religijny?

Bo takie są dwie tezy, które postawiła w kontekście Hołowni.
  • Odpowiedz
@Tywin_Lannister: prezydent de facto nie ma inicjatywy legislacyjnej w Polsce, więc póki nie będzie miał swoich ludków w rządzie to jest czystym reakcjonistą na rzeczywistość polityczną. Stąd intelektualne wysrywy batuty polskich narcyzów jedynie utwierdzają mnie, że poglądy Hołowni to poglądy statystycznego Polaka. Oczywiście, że powinniśmy być lepsi i naprawiać się jako naród, jednak jeśli nie zamontujemy prezydenta portretu Janusza Polaka, to jak mamy inaczej zauważyć jakimi gównami jesteśmy?
  • Odpowiedz
prezydent lekceważył prawa kobiet, czy instalował fundamentalizm religijny?


@Tywin_Lannister: Hołownia nie stworzy partii która osiągnie większość. Będzie rządził z platformą i PSL'em jeśli jeszcze i nie z lewicą. I tak przez te dwa lata do 2025, główna praca parlamentu to będzie odwracanie PiSowskim deform. No chyba że wcześniejsze wybory, ale to będzie ruletka.
  • Odpowiedz
@menningo: @CynicznyMarksista: panowie, ja wiem, że obecny "prezydent" bardzo mocno obniżył standardy, ale swego czasu było tak, że głosowało się na danego kandydata również przez pryzmat jego światopoglądu, który najbardziej nam pasuje.

Środa postawiła mocne tezy, ale faktycznie jest dużo przesłanek, że Hołownia to ostra konserwa, np:

"W trakcie wczorajszego przeglądu prasy, Szymon Hołownia nie do końca zachował się profesjonalnie. Dziennikarz bardzo nerwowo skomentował informację, według której jedna z partii
  • Odpowiedz
Gazety informowały, że tylko kilkaset osób uczestniczyło w paradzie równości i takie imprezy to wstyd dla Polski! Jestem z tego dumny, że tak mało osób chodzi na parady równości! - powiedział Hołownia"


@Tywin_Lannister: To tekst sprzed 10 lat, więc trochę słabo. 10 lat temu w ogóle temat jakichkolwiek związków homo to był temat tabu. Gdyby tak mówił rok, dwa, czy trzy lata temu to okej ale dekada?
Od Zandberga dziś się
  • Odpowiedz
@CynicznyMarksista: Po prostu mu nie ufam - przerażające znajomości i różne inne też wypowiedzi z przeszłości.

W kontekście tych przytoczonych przeze mnie cytatów: przyznaję - myślałem, że te słowa są nieco młodsze - dzięki za uświadomienie. Trochę go to rozgrzesza.

Co do szans, to efekt kuli śnieżnej pozwoli każdemu z nich wygrać z Dudą w 2 turze. Obecne sondaże są baaardzo optymistyczne - biorąc pod uwagę, że nawet nie zaczęła się
  • Odpowiedz
przerażające znajomości


@Tywin_Lannister: Nie słyszałem( ͡° ʖ̯ ͡°)

wygrać z Dudą w 2 turze


@Tywin_Lannister: Może. Przecież PiS może ogłosić waloryzację 500 plus do 700 plus, a pieniądze się dodrukuje. I będzie problem. Zauważyłem że żaden z kandydatów nie oferuje niczego biedocie która pracuje w okolicy minimalnej.

Co do szans, to efekt kuli śnieżnej pozwoli każdemu z nich wygrać z Dudą w 2 turze.


@Tywin_Lannister:
  • Odpowiedz
@CynicznyMarksista: Właśnie kula śnieżna poniosła Dudę, a nie ugodziła Bronka. Zobacz sondaże na II turę na 1,5 miesiąca przed I turą w 2015. W tym roku to „nasz” kandydat będzie w roli Dudy z 2015.

Co do populistycznych obietnic, to już jest ślepy zaułek.

A dziwne znajomości Hołowni to między innymi Hoser.
  • Odpowiedz
Co do populistycznych obietnic, to już jest ślepy zaułek.


@Tywin_Lannister: Czemu tak uważasz? Pomimo tylu afer PiSowi nie spada za bardzo poparcie, według mnie to dlatego że głosowanie na PiS się po prostu opłaca finansowo, a po wprowadzeniu 700 plus będzie opłacać się jeszcze bardziej.
  • Odpowiedz
@Tywin_Lannister: Mimo wszystko w tych wyborach kwestie światopoglądowe trzeba odłożyć na bok, oczywiście w granicach rozsądku, bo taki Bosak to jest ostry regresjonizm. Ale Hołownia pod tym względem nie będzie gorszy od Dudy, który całkiem niedawno zapowiadał podpisanie ustawy antyaborcyjnej oraz który na 100% podpisałby jakiś zakaz "promowania" LGBT, gdyby PiS coś takiego mu podsunął.

Sam uważam, że kolejne rządy konserw są ostatnim, czego ten kraj potrzebuje. Ale PiS, mając pełnię
  • Odpowiedz
@CynicznyMarksista: PiS osiągnął już peak - nie zyskają więcej obietnicami, ani też zbytnio nie stracą aferami.

@TJ_Laser: wiadomo - te wybory to ostania szansa na odbicie Polski z rąk bolszewików, ale też niepowtarzalna okazja, aby pomyśleć długoterminowo i zyskać prezydenta bardzo liberalnego i z fenomenalnym warsztatem. Ludzie pójdą na 2 turę masowo przeciwko Dudzie.

Hołownia byłby prezydentem demokratycznym, ale mało inspirującym - takim, jak Komorowski, czy Kaczyński. Trzaskowski to prawdziwie
  • Odpowiedz