Wpis z mikrobloga

Testuję klimatyzację z Actiona. Trochę glosna, ale dobrze chłodzi.

Cena za 1 godzinę pracy = 0,2 euro.

Chcę podobną zamontować w sypialni dziecka i podłączyć rurę wylotową do pompy wentylacyjnej obsługującej cały dom. Na pewno musi być cichsza, ale podobnie wydajna. Ta zostanie u nas w sypialni, bo zdaje się być rozsądnym wyborem na gorące dni tego lata. Oczywiście też podepnę ją pod wentylację centralna, póki co testy na oknie uszczelnionym taśma klejąca.

#holandia #zmianyklimatu #dom #budownictwo #elektronika
IkBenPool - Testuję klimatyzację z Actiona. Trochę glosna, ale dobrze chłodzi. 

Cena...

źródło: comment_1590169813q1affQd0AVUnlGGzMjjWWa.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@n1cod3: ale do najtańszego chińskiego splita potrzebujesz już serwisanta, bo sam go nie zainstalujesz bez fachowej wiedzy, a taki przenośny klimatyzator, mimo, że jest drogi w utrzymaniu, to spełnia swoje zadanie, więc jako tymczasowe poratowanie w upały jak znalazł.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@XDwGlowie: montaż splita do ogarnięcia samemu to naprawdę proste, jak masz domek to możesz sie bawić, serwisanta potrzebujesz tylko do czynnika.
  • Odpowiedz
@n1cod3: możesz się bawić tylko jeśli masz wiedzę fachową, bo takie montowanie hop siup to Ci nie wyjdzie, co najwyżej zawiesisz jednostkę zewnętrzną i wewnętrzną, ale też trzeba wiedzieć gdzie itd. itp.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@XDwGlowie: są zestawy do samodzielnego montażu, gdzie masz krok po kroku co zrobić i jak zrobić, jak coś #!$%@? to poprawisz. Ograniczenia to czynnik i odsysanie powietrza, to już serwis
  • Odpowiedz
@n1cod3: o takich rzeczach nie wiedziałem, ale porównaj sobie ile trzeba fatygi do takich zestawów, a ile wysiłku wymaga uruchomienie tego przenośnego klimatyzatora (wniesienie do mieszkania, wyprowadzenie kanału wentylacyjnego za okno i podłączenie do wtyczki.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@IkBenPool: ta klima co masz to jest #!$%@? zasada działania, w jednym urządzeniu jest sprężarka i parownik jedno grzeje drugie chłodzi, rura wylotowa się nagrzewa, energetycznie to koszmar. + hałas i mam nadzieje ze nie masz junkersa w domu bo ta klima robi podciśnienie.
  • Odpowiedz
  • 2
Z tego co piszą wykopki to ta klima to tak naprawdę nie jest klima tylko grzejnik. I w ogóle nie działa i nie ma sensu i nie wiem co jeszcze. Fakty są takie: temp wyjściowa w sypialni 25 stopni, po trzygodzinnej pracy 19 stopni. Wyłączyłem przed pójściem spać, bo tak jak pisałem głośno było i wyspałem się bardzo dobrze. Obudziłem się bez potu na szyi i pościeli. Mi pasuje, może nie jest
  • Odpowiedz