Wpis z mikrobloga

@Quentis Slazen's Diplomacy Mod. Nie usuwa on wojny z całą Japonia, ale pozwala utrzymać sojuszników do końca gry, a myślę, że to przyjemniejsze, niż sam vs cały świat.
Ulubiona jednostka to Yari Ashigaru, tania i silna jednostka.
Lubię również mnichów łuczników i samurajów z naginatami, świetna kompozycja.
Ulubiony rod do Chosokabe ze względu na to, że to nimi zaczynałem grę i mają bardzo przyjemna lokalizację.
@Aztec26626: dzięki, szukałem czegoś właśnie takiego żeby zagrać na wyższym poziomie.
Póki co raz tylko przeszedłem grę Odą, zwykle kończyło się na ~20 prowincjach i totalny chaos.
Czy jacyś mnisi mają zastosowanie poza łucznikami, np z ulepszonymi pancerzami, nie wiem czy dobrze myślę ale dla nich wymagane jest żelazo, racja?
@Quentis żelazo jest potrzebne do budowy budynku kowala w którym masz kilka możliwości ulepszeń.
Z mnichów używam tylko łuczników ze względu na słaby pancerz tych jednostek. Jeśli masz solidny trzon armii w postaci samurajów z naginatami, którzy mają bonus do pancerze to stoją jak czołg. Nie ma sensu rekrutować innych jednostek mnichów, jazda z Yari jest lepsza do niszczenia wrogiej kawalerii, a z katanami radzi sobie chyba najlepiej.