Wpis z mikrobloga

Hej, mam problem. Chce zwiekszyc pojemnosc swojej skrzynki e-mail firmowej, wiec pomyslalem, ze stworze sobie konto pocztowe na WP(wp ma nieograniczona pojemnosc na maile) i tam bede bede przekazywał swoje maile, a z poczty firmowej beda automatycznie usuwane po przekazaniu aby nie zapelnialy malej skrzynki (500MB).
Skonfiguruje sobie Thunderbirda tak, ze ustawie sobie IMAP na skrzynke WP, a serwer wychodzących SMTP wiadomosci ustawie sobie na poczte firmowa, a wiadomosci wysłane beda automatycznie kopiować sie na serwer WP do wiadomosci wysłanych. Dzieki temu rozwiazaniu bede mogl przegladac swoja poczte z wielu urzadzen na raz i wszystko ładnie bedzie sie ze soba synchronizować. Problem polega na tym bo nie mam pojecia dlaczego:
1. W Thunderbirdzie po wysłaniu wiadomosci, wiadomosc dochodzi do skrzynki firmowej i ładnie przekazuje ja na konto WP i thunderbird ladnie sobie ja zaciąga. (wszystko dziala swietnie)
2. Jesli wyślę maila na adres firmowy z inneggo konta mailowego niz swoj wlasny firmowy to wiadomosc przychodzi na konto firmowe, ale nie przesyla go dalej do WP. WTF?
3. Probowalem nie tylko z kontem WP, ale i innymi. np. Yahoo. Dzieje sie tak samo.
Ktos podejrzewa dlaczego tak sie dzieje albo jak rozwiazac ten problem w inny sposob?
#informatyka #programowanie #pytaniedoeksperta