Wpis z mikrobloga

recenzja Xiaomi Viomi V3
Najbardziej kompletny robot na rynku( ͡° ͜ʖ ͡°)
Polecam, aczkolwiek Viomi V2 Pro nie jest dużo gorszy.
Viomi V3 z Europy tylko 469.99$ (1990zł) i dojdzie w kilka dni

-----------------------------------------
➡️Śledź mój tag #sebeksspoleca i Moje recenzje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
-----------------------------------------

Xiaomi Viomi V3
⏩469.99$
▶️Cena w koszyku
▶️ ewentualnie Kod: E49E0C32365EB000
Dostawa z Niemiec za darmo

Xiaomi Viomi V3 to najnowszy odkurzacz sprzątający marki, następca popularnego V2 Pro. Viomi postanowiło podnieść poprzeczkę i stworzyć odkurzacz o rekordowej specyfikacji technicznej. A nie było łatwo, bo V2 Pro jest naprawdę świetny i nie ma wielu słabych punktów. Czy V3 jest lepszy?
Co tu dużo mówić - Viomi V3 jest rewelacyjnym robotem, najlepszym jaki miałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chyba najlepszy na rynku.
Jest najbardziej kompletny. Największa na rynku moc, wielka bateria, wygodna obsługa w aplikacji i innowacyjne funkcje sterylizacji. To będzie moj odkurzacz. Właśnie sprzedaję Roborocvka s6 i Viomi V2 Pro.( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale po kolei

VIOMI submarka Xiaomi, która pewnie większość Was zna. Robią roboty, nawilżacze, popularne termosy, oczyszczacze do lodówki i wiele innych sprzętów AGD. Sam mam od 5 mcy Viomi V2 Pro.
Robot zamówiony z GearBest z niemieckiego magazynu, przyszedł kurierem w kilka dni,do domu dostarczył ją kurier DHL. Pudełko z robotem jest zapakowane w karton zastępczy, który stanowi zabezpieczenie. Paczkę odebrałem w nienaruszonym stanie.

Zawartość pudełka
W pudelku znajdziemy:
- robota
- 3 pojemniki (na kurz, wodę i 2w1)
- przystawkę do mopowania
- stację do ładowania
- kabel z końcówką EU
- zapasową zmiotkę
- zapasową ściereczkę do mopa
- ściereczkę antybakteryjną do mopa
- instrukcję (jest polski)

▶️Robot wygląda elegancko, jest cały czarny (tylko wieżyczka jest srebrna). Jest bardzo elegancki i nowoczesny. V2 byl szaro-czarny, V3 jest cały czarny i robi świetne wrażenie.
Średnica jest standardowa tak jak w innych robotach. Na górnym panelu mamy dwa przyciski (start i baza), które są podświetlane. Jest też wieżyczka że skanerem, wysokość poniżej 9,5cm (robot wjeżdża pod wszystkie moje komody i szafki). Wykonany jest z bardzo dobrych materiałów.
Pod spodem robota mamy oczywiście główną szczotkę obrotową (taka jak w V2 Pro) i zmiotkę boczną, a także dość duże kółka napędzające.

▶️ W zestawie dostajemy aż 3 pojemniki:
- na kurz
- na wodę (duży pojemnik aż 550ml)
- pojemnik 2w1 na kurz i wodę
(pojemniki są duże, np. na wodę ma 550ml, są znacznie większe niż w większości innych odkurzaczy).
Robot może pracować w trzech trybach: samo odkurzanie, samo mopowanie lub jednoczesne odkurzanie i mopowanie.
Dzięki dużym pojemnikom zwłaszcza mopowanie może odbywać sie na dużo większej powierzchni.
W pojemnikach na kurz i 2w1 zamontowany jest filtr HEPA, który można myć.

▶️Stacja dokująca jest dość kompaktowa, kabel ładujący ma końcowkę EU, więc nie potrzebujemy przejściówki.
W pudełku znajdziemy też zapasową zmiotkę i ścierkę do mopowania, plus ściereczkę do sterylizacji.
Całość wieńczy przejrzysta instrukcja, też w języku polskim.

Sprzątanie
Pierwszym faktem, który zwraca uwagę jest z pewnością siła ssania: 2600Pa. To najwyższa moc wśród robotów. Czuć tą moc. Sprząta w czterech trybach (silent, standard, medium, turbo), które łatwo możemy przestawiać w aplikacji. Sprząta rewelacyjnie. Moc w stosunku do V2 Pro zwiększyła się o ok 25% i to musi się przekładać na lepsze sprzątanie. Robot bardzo dobrze radzi sobie z panelami, kaflami i dywanami. Potrafi też wjechać na wysoki próg (do 2cm, czym też się wyróżnia na rynku), nie ma żadnych problemów z wjechaniem na dywany.
Odkurzacz ma świetne algorytmy jazdy i odnajdywanie w przestrzeni (podobnie jak poprzednik, tu nie widzę postępu, ale V2 miał idealne trasy i ciężko to poprawić). Dzięki skanowaniu laserowemu robi oczywiście mapę pomieszczeń i wg niej sprząta. Rewelacyjnie dobiera trasę, aby odkurzać jak najszybciej. Objeżdża też nogi krzeseł, stołu. Nie obija się o meble.
To co bardzo ważne bardzo cicho sprząta. Na trybie Silent praktycznie nie słychać jak pracuje.
Bateria
Drugą wielka zmianą w stosunku do poprzednika jest większa bateria. Ma pojemność 4900mAh (V2 Pro ma 3200mAh) i czas pracy na jednym jest bardzo dobry. Robot może spokojnie sprzątnąć 150m2, nadaje się więc idealnie do większych powierzchni. Robot oczywiście sam wraca po skończonej pracy do ładowania (robi tez to przy poziomie baterii poniżej 20%).

Sterylizacja
I tu mam zagwostkę i problem:) To funkcja, która ma wyróżniać robota. Szczerze mówiąc mi na niej nie zależy, ale są pewnie osoby, dla których to może być istotne. Filtr HEPA posiada jony srebra, które zabijają bakterie. Natomiast w zestawie mamy też specjalną szmatkę z jonami srebra (jednorazową), którą możemy użyć w trakcie mopowania. Mają ginąć wszystkie bakterie… Nie jestem jednak w stanie stwierdzić czy ta funkcja działa skutecznie. Dodatkowo zwracam uwagę, że w standardzie dostajemy tylko jedną szmatkę do sterylizacji i jest ona jednorazowa. Kolejne więc trzeba dokupić. Nawet szukałem, ale na razie nie znalazłem.

Najlepsze mopowanie wśród robotów
Viomi V3 ma bardzo skuteczny sposób mopowania, przez producenta oznaczony jako „Y”, zwany powszechnie ”na jodełkę”. To znane też z V2 Pro charakterystyczne ruchy przód-tył-bok, bardzo skuteczne. Inne roboty przecierają, Viomi naprawdę myje. Robot ma również system elektronicznej kontroli poziomu ilości wody dostarczanej do szmatki. Można ustawić w aplikacji jeden z trzech poziomów: low, medium i high. Nigdy nie byłem wielkim fanem mopowania, ale Viomi mnie do niego przekonał. Bo robi to najlepiej.

Aplikacja i wygodne funkcje
Aby wydobyć z robota wszystko co najlepsze, należy go połączyć z Aplikacją Xiaomi Mi Home. W aplikacji mamy bardzo wygodne funkcje. Robot robi mapę całego mieszkania, ktorą zapamiętuje i dzieli na mapie pomieszczenia na osobne obszary. Można robota jednym klikiem skierować na zapamiętanej mapie do posprzątania konkretnego pokoju. Można też na mapie zaznaczyć pola, ktore robot ma omijać i nie wjedzie w nie. Są też oczywiście strefy sprzątania czy sprzątanie punktowe. Robot zapamiętuje aż 5 map, idelalnie więc sprawdzi się w domach, gdzie możemy mieć osobne mapy parteru i piętra, można tez stworzyć np. osobną mapę do mopowania (z dywanami jako strefy do omijania). Są tez bardzo rozbudowane harmonogramy.
Sama aplikacja "Mi Home" jest przyjazna i wygodna. Bardzo intuicyjna. Połączenie z odkurzaczem też było bezproblemowe. Interfejs obsługi robota jest przyjemy i prosty

➡️Plusy
▶️Świetne algorytmy jazdy
▶️Najlepszy mop z robotów
▶️Wielka siła ssania 2600Pa
▶️Wielka bateria
▶️Elektroniczna kontrola ilości wody do mopa.
▶️Cicha praca
▶️Duże pojemniki na kurz i wodę
▶️Podział mapy na pokoje, strefy zakazane
▶️5 map i rozbudowane harmonogramy
▶️Powiadomienia na telefon (w Roborocku S6 nie działają)
▶️Pokonywanie dużych progów do 2cm
▶️Wtyczka EU
▶️Działa w MiHome na Regionie China i EU
▶️Świetny design

➡️Minusy
▶️brak ( ͡° ͜ʖ ͡°)
▶️nie ma sterowania głosowego jak komuś bardzo zależy na tej funkcji, dla mnie bezużyteczna
▶️taki minus z przymróżeniem oka to cena V2 Pro, który też jest świetny (z ważnych rzeczy jedynie słabsza bateria, troche słabsza moc), a kosztuje 100$ mniej

Podsumowanie
VIOMI V3 jest rewelacyjny. Jest lepszy od V2 Pro, lepszy od Roborocka s6. V3 ma wszystko, jest kompletny. Jak chcecie miec najlepszy odkurzacz to kupcie Viomi V3. Kupcie go zwlaszcza jak macie dom lub duze mieszkanie. Natomiast szczere powiem, ze Viomi V2 Pro nie jest duzo gorszy. Zwlaszcza przy mniejszych powierzchniach mozna rozważyć V2 Pro, który jest tańszy. No ale V3 jest lepszy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Polecam

Tak jak pisałem jak nie macie wielkich powierzchni można wybrać Viomi V2 Pro

Viomi V2 Pro z Niemiec - Gearbest
361.99$
▶️E47ED65EABA27000
Dostawa z Niemiec za darmo
2 lata gwarancji sklepu

Viomi V2 Pro z Czech - Banggood
339.99$
▶️kod: BGPLVMC2
Dostawa z Czech za darmo (magazyn CZ)

#xiaomi #viomi #viomiv3 #viomiv2pro #odkurzacz #mirobot #gearbest #banggood #itemyzchin #chinskiecuda #recenzja #smartdom

sebekss - recenzja Xiaomi Viomi V3 ❗
Najbardziej kompletny robot na rynku( ͡° ͜ʖ ͡°)...

źródło: comment_1589709555KkYnYx2b2ShU5fgwqCvJSD.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@sebekss: Orientujesz się czy V3 dostał już obsługę stref zakazanych?
Tzn, chce żeby mopował pokój ale bez stref gdzie jest dywan.
Z tego się dowiedziałem, przy premierze miał tylko możliwość wyłączenia całych pokoi z mopowania.
Btw brać V3 czy lepiej dopłacać do S6 MaxV? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz