Wpis z mikrobloga

Hejka linuxiarze. Mam pytanko, przymierzam sie do zaliczenia RHCSA i czy jest to warte swieczki? Mam na mysli czy pomoze mi to w dostanie jakiejs pracy np na stanowisku 'Junior Admina' czy bardziej traktowac to jako dodatek do CV. Teraz ogarniam WordPressa w jakims biurze itd wiec szalu nie ma i mysle nad zmiana :( .

#linux
  • 9
  • Odpowiedz
@MyNameIsJefff: w miejscach w tkorych jest duzo redhatopodobnych to bedzie atut. Ja swoich ludzi popycham w strone rhce, a rhcsa to pierwszy krok do niego. Jakbym mial rozmowy z podobnymi ludzlźmi ale jeden z rhcsa to wybralbym z rhcsa. Jednak jak zawsze przede wszystkim liczy sie to co wiesz. Wybor pomiedzy gosciem wiedzacym i niewiedzacym ale z rhcsa jest oczywisty - liczy sie pierwszy. Natomiast samo podejscie do rhcsa xzegos moze
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MyNameIsJefff: pamiętaj też że jak zrobisz i wydasz swoją prywatną kasę to masz certyfikat ważny rok jak się nie mylę. Ja nie robiłem ale wiedzę miałem większa niż rhce więc w 1 robocie sami mi zapłacili za zdanie egzaminu bez kursu i to wydaje się lepszą drogą bez wydawania kasy prywatnej.
  • Odpowiedz
@MyNameIsJefff: ja robię teraz LFCS, jest tańsze, szczególnie, że często sa promocje, do tego robi się online. W moim przypadku płaci firma. Nie wiem czy certyfikat Linux Foundation jest równie ceniony przy rekrutacji co RH, ale warto sprawdzić i porównać.
  • Odpowiedz
@MyNameIsJefff: nie wiem jak to u mnie wygląda, chyba nikt o certyfikaty mnie nie pytał nigdy. Samo RHCSA nic Ci
nie da ponieważ jest to podstawa podstaw łatwa do zdania. Ale kilka certyfikatów do ścieżki Architekta już tak. Sam miałbym architekta gdybym zdał obecne certyfikaty gdy miałem jeszcze ważny RHCSA i RHCE.
  • Odpowiedz