Wpis z mikrobloga

Mirki z #informatyka #it oraz #internet i #siecikomputerowe proszę o pomoc. Mam taką sytuację, że kiedy postawię router w sypialni to w aneksie nie łapie wi-fi i na odwrót, kiedy router stoi w aneksie, w sypialni nie mam neta. Tak jakby będąca po środku łazienka ekranowała mi sygnał. Warto zauważyć, że w sypialni w ogóle coś mi zakłóca bo rwą mi tam połączenia telefoniczne oraz sieć mobilna.

-internet do mojej sypialni jest dostarczany kablem RJ45 "a"
-w ścianie mam puszczony kabel z sypialni do aneksu "b"
-połączyłem kable "a" i "b" złączką i router kablem "c" z kablem 'b" też

Jak skonstruować sieć aby mieć router w sypialni a z sypialni od routera kablem "b" puścić internet do aneksu żeby tam też był punkt nadawania? Wystarczy podłączyć router do "a", do routera w LAN wpiąć "b" i w aneksie do kabla "b" Access Point?
b.....e - Mirki z #informatyka #it oraz #internet i #siecikomputerowe proszę o pomoc....

źródło: comment_1589607428HnX2HagN3hSfz3YtyvJAMJ.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
Lepiej zainwestować w nowy jeden router i sprawdzić jak wyjdzie zasięg.


@misiek735: chyba tak spróbuję na początek, jest to koszt stówki z groszami a na pewno się nie pogorszy. Dzięki za wyczerpującą odpowiedź! Dostawca lokalny, dał mi hasło do PPPoE i router stanął sam.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bombillawmaterowodawtermosie: no to jak możesz się porozumieć bez problemu z dostawcą neta to sobie skonfigurujesz. W najgorzym wypadku zostawisz tego edimaxa w sypialni, a nowo zakupiony router postawisz w aneksie i połączysz ona routery lanem.

Ta powierzchnia która narysowałeś to całe mieszkanie tak? Jaka to jest powierzchnia mierzona w m2?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wypokowy_expert: więc to kwestia nie sąsiada czy mikrofalówki tak jak @Kushin napisał, tylko ustawienia kanału.
W blokach, o ile to możliwe, warto przesiąść się na wifi 5ghz, ale jak nie ma się wystarczająco nowoczesnego routera to trzeba siedzieć na 2,4 GHz.
@bombillawmaterowodawtermosie: pobierz sobie aplikacje wifi analyzer i sprawdź który kanał jest wolny. U mnie w bloku wszystkie routery pracują na 1, 4 oraz 8 kanale. Ja
  • Odpowiedz