Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
218 - 3 = 215

Tytuł: Statystycznie rzecz biorąc, czyli ile trzeba zjeść czekolady, żeby dostać Nobla?
Autor: Janina Bąk
Gatunek: literatura popularnonaukowa
Ocena: 10/10

Doskonała pozycja na temat statystyki, która całkiem lekko się czyta, chociaż pewnie nie każdemu przypadnie do gustu poczucie humoru i styl pisania autorki. Jest i merytorycznie, i zabawnie, i trochę na temat częstych błędów, i porządnie wytłumaczone, dlaczego na spacerze z psem idąc nie ma się średnio trzech nóg. Wciągnęłam za jednym zamachem.

Tytuł: Starość Aksolotla
Autor: Jacek Dukaj
Gatunek: sci-fi
Ocena: 9/10

Po obejrzeniu serialu Netflixa na motywach tej książki przypomniało mi się, że jej nie czytałam, bo akurat jak wyszła tylko jako ebook od allegro, a wtedy nie miałam czytnika i byłam przeciwko. Ogólnie, zajebiście, bo serial jest na motywach tak bardzo turbo luźno, że w niczym nie przeszkadza nie czytanie, a i czytanie nie sprawia, że serial zrobił się gorszy. Jest typowo Dukajowo, i cała idea jest lekko szalona, pomysł i świat przedstawiony zupełnie kompletny, wciąga. Momentami jednak lekko męczące, nawet jak na mnie, co jestem fanką pana autora.

Tytuł: Opowieści z Meekhańskiego Pogranicza. Północ-południe.
Autor: Robert M. Wegner
Gatunek: fantasy
Ocena: 10/10

Kupiłam w promo w ŚK ebooka za 10 PLN, bo słyszałam że dobre. Następnie czytałam aż nie skończyłam, po czym odkryłam, że druga część też jest za 10 PLN, to mam na zaraz. Wciąga. Świetnie się czyta, postacie są krwiste, bitwy są brutalne, nie ma #!$%@?ących rozwiązań fabularnych typu pradawne zło jedzie wszystkim #!$%@?ć (a nawet jakby szło, to ugrzęzło by w polityce imperium pewnie).

#bookmeter #czytajzwykopem