Wpis z mikrobloga

220 - 1 = 219

Tytuł: Jest Krew
Autor: Stephen King
Gatunek: horror
★★★★★★★

Co tu dużo mówić - jestem King’s trash i cokolwiek by nie napisał, jeśli znajdzie się to na przecenie, prędzej czy później to kupię. Dodatkowo należę do zaszczytnego grona 5 osób w Polsce (co podkreślone jest nawet w przedmowie do „Krwi”), którym opowiadania Kinga wcale nie przeszkadzają, a raczej są miłym oderwaniem od ceglastych powieści.
Do najnowszego zbioru Króla miałam zatem od początku pozytywne nastawienie i mniej więcej dostałam to, na co liczyłam.

Czyli solidny i nieangażujący odmóżdżacz od innych książek.

1. historia - dzieciak pomaga ciężko choremu boomerowi i w zamian za to dostaje od niego pewną przydatną umiejętność
Pomysłowe i przyjemne opowiadanie. Trochę za dużo uwagi poświęcono ajfonom, miejscami czytało się trochę jak katalog od Apple, ale rozumiem do czego to zmierzało

2. Nadal nie wiem o co chodziło z tymi plakatami xD Znaczy, po przeczytaniu komentarza autora rozumiem, że o nic nie chodziło, miała to być biografia jakiegoś randoma zakończona niby plot twistem, ale nadal nie trzyma mi się to kupy. Podobała mi się sekcja taneczna, fajny przerywnik od raczej ciężkich klimatów

3. Tytułowe opowiadanie, na które najbardziej liczyłam, bo przeczytałam i Outsidera, i całą trylogię o Panu Mercedesie. Nie było złe, ale wydaje mi się, że można było więcej wycisnąć z tych postaci. Na zakończenie chyba już zabrakło pomysłu

4. Nie ma zbioru opowiadań Kinga bez chociaż jednej historii o pisarzu, który chciał pisać, ale przeszkadzały mu złe beboki i w końcu nie napisał, albo napisał, ale żyło mu się po tym gorzej.
Po prostu czułam, że już to wcześniej czytałam. Niestety przy takiej liczbie wydawanych publikacji pewnie będzie się to zdarzać coraz częściej.
Imo niewykorzystany potencjał z tym szczurem, zakończenie znowu przewidywalne.

Ogólnie taki średniaczek, czytało mi się dobrze, jak to Kinga, perełki nie znalazłam, ale warto było przeczytać dla samego rozwinięcia przygód Holly.
Raczej tylko dla fanów. Są zdecydowanie lepsze książki, nawet zbiory, od tego autora.


#bookmeter #stephenking #czytajzwykopem
Wypok2 - 220 - 1 = 219

Tytuł: Jest Krew
Autor: Stephen King
Gatunek: horror
★★★★★★★☆...

źródło: comment_1589472798uyjGIsdQgw9VOL38FJa4vJ.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • 1
@mrnlkhlk: Ja nawet Instytutu nie zdążyłam przeczytać, a dostałam powiadomienie, że jest coś nowego xD Wujek Stephen od kilku lat nie zwalnia tempa
  • Odpowiedz