Wpis z mikrobloga

@krabojad: taka właśnie jest #!$%@? adopcja i popularyzacja BTC... wszyscy kupują wyłącznie po to, żeby zarobić, nikt nie myśli po co w ogóle ten bitcoin jest i jak działa, a deweloperzy są zarobieni mają #!$%@? i pracują w takim tempie jak Ci goście z prokomu w zusie... niech to jebnie i wejdzie projekt kogoś komu się chce #bitcoin
@krabojad: Podobno deweloperzy wciąż pracują nad tym aby ulepszyć działanie sieci, ale nie wiadomo kiedy te zmiany będą wprowadzone.
Ponieważ większość rozwoju prowadzona jest przez społeczność nonprofit to nikomu się też zbytnio nie śpieszy.
Takie projekty jak chociażby Ethereum wraz z tokenami opartymi na tej sieci z drugiej strony zebrały pokaźne sumy i mogą sobie pozwolić przeznaczać pieniądze na rozwój, co skutkuje całą masą nowych rozwiązań wprowadzonych do ich ekosystemu.
"LN to przyszłość, odciąży sieć i już nigdy nie będzie zapchana" - tak #!$%@?, właśnie widać jaki LN jest zajebisty, przydatny i używany ()


@krabojad: Nie rozumiem, przecież użyłeś Lightninga?
@krabojad:

- Lightning to przyszłość? Zapytał krabojad
- Tak; odpowiedzieli użytkownicy
- A to spoko, ale nie będę go używał XDDDD

¯\_(ツ)_/¯ Ja używam i nie narzekam na fee ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Mogę mieć nadzieję, że chociaż Segwita używasz
@fervi: nie chodzi mi o mnie, LN miał uzdrowić i odciążyć sieć. o LN mówi się od początku 2018 roku, wdrożona jest chyba od końca 2018...czy uzdrowiła i odciążyła sieć? wg mnie nie, bo widzę, że opłaty wracają do poziomów z 2017. czy 3 lata żeby coś zrobić co przeskaluje BTC to krótki okres? no sorry, to ile to ma trwać 10 lat? bo na razie po 3 latach różnicy specjalnej
@krabojad: Nie wiem, nie mam potrzeby przesyłania takich kwot. Wydaje mi się, że maksymalnie ile przesłałem na raz to 1035174 satoshi (0.01035174 BTC).

Nie wiem przed czym strach - środków ci nikt nie zabierze
@fervi: no czytałem, że kanał się rozpinał w jakiś niekontrolowany sposób i środki szły gdzieś w piach, ale nie wiem na ile to prawda. w sumie to zachęciłeś mnie, żeby popróbować, ja niestety muszę trochę większe przelewy robić, ale może jakoś to podzielę.
@krabojad: Ogarnij giełdę, która wspiera Lightninga i tyle. Chyba, że wolisz kantory (ja zaczynam je cenić, bo w sumie nie trzeba się pierdzielić w AML, KYC).
@fervi: w PL nie ma kantoru bez AML/KYC (chyba, że jakieś "komety", które po 3 miesiącach się zwijają :) ) ...a jedyna polska giełda, która wspierała LN w Polsce to była ta giełda brata Mentzena z Torunia (nie pamiętam w tej chwili jak się nazywała), ale nie wiem czy ona jeszcze istnieje ....
swoją drogą @InPay wy wysyłacie przez LN?

edit: btcduke się ta giełda z Torunia nazywała ( ͡°
@krabojad: BTCDuke dalej działa. InPay chyba nie wysyła po LN, tylko mają nakładkę na bitrefill do kupna rzeczy za LN. Natomiast pytanie czy wymieniasz PLN na BTC czy po prostu grasz (możesz użyć USDT wtedy - działa dobrze)

Jest jeszcze Liquid, parę giełd obsługuje