Wpis z mikrobloga

@Dawisek no drogo ale zawsze jak mnie odwiedza to daje jej pieniądze więc za co by miała kupować te wkłady, szkoda że nie da się kupić np 100szt na raz ale taniej A z tego co widzę to 20 max za 93 zl
@Olga_Lengyel: Jak ma być budżet 500 zł to cokolwiek co działa z pocałowaniem ręki od poprzedniego użytkownika.

Pytanie czy to ma byc gadżet chwilowy czy sprzęt który posłuży. Bo wiesz jak, taka zabawka na pewno nie będzie inwestycją w pasję.

Polecam jednak przeliczyć ile zdjęć zrobi lustrzanką za zamkniętą kwotę, a ile twoim wynalazkiem. Nie łudź sie ze za kieszonkowe będzie kupować papier do aparatu 5 zl / zdjęcie, jak robiąc
@Ganicjusz A za 1000zł kupie coś porządnego, żeby zaszczepić w tym dziecku pasje do fotografi? Widziałam jej zdjęcia które robi telefonem naprawdę ma talent, nawet jak tych filtrów nawali to ładnie wychodzą te zdjęcia
@Olga_Lengyel: Albo chociaż pierwszy lepszy powershot sx 40/50 hs od canona, w Euro rtv agd potrafią schodzić po 500-600 złotych, weźmie na wycieczkę i moze robic zdjecia jedno za drugim i z podrozy przywiezie pełną kartę pamięci wspomnień, a nie 10 sztuk za 50 złotych.

Jakby moje zdjecia miały kosztować 5 zlotych za wykonanie to bym chyba czekał na przyjazd królowej angielskiej, zeby z czystym sumieniem wcisnąć spust aparatu.

Z drugiej
@Ganicjusz właśnie wyobrażałam sobie ze w pokoju zrobi sobie ozdoby ze sznurka i spinaczy z tych zdjęć i chyba dlatego mnie kusi by jej to kupić no typowa logika kobiet¯_(ツ)_/¯( ͡ ͜ʖ ͡)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Olga_Lengyel: wg mnie super zabawka, pewno jej koleżanki będą podekscytowane. To jednak ekspresowa sprawa, jakbys kupił jej "lomo" z jakimś efektem to by się znudziło szybciej, bo tam zdjęcia trzeba wywoływać. Poza tym robi to też furorę wśród dorosłych, no super zabawka xD ale na pewno nie zaszczepi pasji do fotografii, ale żyjemy w dobie smartfonów, jakby miała pasję to by robiła zdjęcia telefonem xD
@Olga_Lengyel: I za 600 zlotych będzie miec 20 zdjęć z polaroida na sznurku xd

Moje propozycje (według euro.com.pl, wklepiesz model to ci sie pojawi, na allegro/ceneo będzie taniejo ok. 10%, to mozna dobra kartę torbę czy statyw dokupic jakis):
panasonic lumix dc-fz82 - 1300 zł
Nikon coolpix b600 - 1300 zl
Sony dsc hx-350 1400 zl

I według mnie te oferty sie prezentują najlepiej pod względem jakość do ceny. Np. Na
ale na pewno nie zaszczepi pasji do fotografii, ale żyjemy w dobie smartfonów, jakby miała pasję to by robiła zdjęcia telefonem xD


@banjo: No i robi zdjecia telefonem.

wg mnie super zabawka, pewno jej koleżanki będą podekscytowane.


To dla kogo prezent, dla dziewczyny czy dla koleżanek? Dobrego slowa użyłaś - zabawka, nie narzędzie ani urządzenie, ani nawet inwestycja, co mozna powiedzieć o porządniejszym kompakcie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Ganicjusz: no i dzięki temu, że wszyscy wokół też będą podekscytowani, to nie wyrzuci tego do szuflady po miesiącu. Ja się tylko odnoszę do tego, o co pytał OP. Sama bym mogła mieć taką zabawkę, chociaż uważam, że zdjęcia wychodzą strasznie drogo i trochę żal używać ;p
@Olga_Lengyel: Jak ja kupuje nowy sprzęt to zadaje sobie pytanie: Czy nowy sprzęt poszerza moje możliwości? Bo instax niewiele zmienia w kwestii tego co jest do osiągnięcia przez nastolatke, ktora ma dobry aparat w telefonie. Taki kompakt pozwala użyć zoomu, pozwala na zaawansowana obrobke na pc, jest tani - nie wyszło zdjęcie? Spróbuj jeszcze raz. Jeszcze dwa razy. Jeszcze 50 razy. To nic nie kosztuje. Zdjęcia makro, lampa błyskowa, w niektoryCh
@Olga_Lengyel: Fajna zabawa, miałam na weselu swoim pożyczony od kolegi żeby goście sobie robili fotki i wklejali do księgi gości. Ogólnie jak dla mnie super też dla takiej 13-stki, pod warunkiem że nie jest typem który wypstryka klisze w 5 min xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ganicjusz: drogie zdjęcia + żal używać = napisałam, że to moje osobiste zdanie gdybym ja miała mieć!!! Jestem dorosła, a nie jestem dzieckiem. Jakbym była dzieckiem i ktoś by dawał mi dostęp do wkładów, to bym ciągle robiła te zdjęcia. Nie rzuci do szuflady= tak dziecko. Nauczcie się czytać na tym wykopie, proszę, mieszasz zdania jak ci pasuje. Jeśli chodzi o izolacje, to zapraszam na zewnątrz, możesz włączyć też jakąś telewizję
pod warunkiem że nie jest typem który wypstryka klisze w 5 min xD


@Lonate: Cudowne uczucie - nie móc zrobić zdjecia bo jest sie niewolnikiem drogiej odbitki. I cofamy sie o pol wieku w fotografii.

Jakbym była dzieckiem i ktoś by dawał mi dostęp do wkładów, to bym ciągle robiła te zdjęcia


@banjo: Ale jestes dorosłym człowiekiem, sama zarabiasz pieniądze i uważasz, że to zbyt kosztowny biznes. Logiczne.

Równie dobrze
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ganicjusz: parę razy mnie obraziłeś, nieźle. Na dodatek po "xD" rozpoznajesz człowieka, gratuluję przenikliwości. Wyjmij tego kija, bo Ci zostanie na dłużej. Znam kogoś, kto zaczął przygodę z fotografią właśnie mniej więcej od 12stego roku życia, a teraz właściwie same sukcesy w tym ma i osiągnęła wszystko co chciała, jednak samą ciągnęło ją do tego i ja na pewno bym nie robiła prezentu "niespodzianki" w takim typie. Mam nadzieję jednak, że
parę razy mnie obraziłeś, nieźle


W którym miejscu?

Wyjmij tego kija, bo Ci zostanie na dłużej.


Nawet jak obraziłem to jesteśmy siebie warci. Zapraszam na kawę.nie ma nic lepszego niż milo spędzony czas Moze nawet Ci pozwolę sprawdzić mojego kija, o którym wspominasz.

Znam kogoś, kto zaczął przygodę z fotografią właśnie mniej więcej od 12stego roku życia, a teraz właściwie same sukcesy w tym ma i osiągnęła wszystko co chciała, jednak samą
@Olga_Lengyel: dobre to jest :)

Kupiłem dziewczynie na urodziny i często tego używamy na wyjazdach. Wiadomo ze jakoś taka se ale fajna pamiątka z tego jest.

Żeby nie było mamy tez DSLR i drona do lepszych foto ale i tak Instax jest fajny.

Niedroga zabawka, papier tez bez dramatu
@Olga_Lengyel jakieś 3 lata
Miałem założenie że jedna klisze cykam na miesiąc, to było wtedy 30zl więc stwierdziłem że mogę tyle wydać xD
Naprawa 3/4 wartości aparatu by wyniosła, w końcu sprzedałem #!$%@? aparat za 50zl i też spoko
Nawet jak go wspominam to mam chęć jeszvze raz kupić xdd
Jak dziewczyna ma 13 lat to jak pocyka tym fotki to za 10 lat będzie miała w #!$%@? nostalgie
Jak w szpitalu
@Olga_Lengyel: Kupujesz prezent dla dziecka, a słuchasz się dorosłych chłopów, którzy oceniają, czy ten prezent będzie opłacalny. Moim zdaniem i lustrzanka i instax i tak znudzi się jej po czasie i przestanie używać, bo zdjęcia ze smartfona mają wystarczającą jakość i mało kto chce nosić ze sobą lustrzankę. A przez ten moment frajda z instaxa będzie większa.
@agaciksa spytałem bo pierwszy raz z czymś takim mam do czynienia¯_(ツ)_/¯Co do tego że rzuci w kąt to wątpię, gdzieś 3 lata temu kupiłam jej smartwatcha do dziś z niego korzysta i bardzo go szanuje.
@Olga_Lengyel myślę że instax dla 13 latki będzie strzałem w dychę, będzie mogła sobie robić potem jakieś albumiki albo wieszać te zdjęcia, przypinać, rozdawać itd. Wiem że na aliexpress są tańsze wkłady, warto się tam rozejrzeć ().