Wpis z mikrobloga

#laptopy #laptop

Chce sobie kupić laptopa do gier żeby mi posłużył parę lat.
Oczywiście wiem, że powiecie że lepiej PC. Ale chce mieć lapka.
Natomiast nie mam wymagań żeby wszystko najnowsze chodziło na high/ultra w 60 klatkach.

I zastanawiam się nad tym ? Ktoś miał? Ma ? Co sądzicie?

HP Omen 17
HP OMEN 17-an111nv
PN: 4DK36EAR#AB7
matryca 17.3 cala IPS z podświetleniem WLED - matowa
rozdzielczość FullHD (1920x1080), 120Hz
procesor Intel Core i7-8750H ósma generacja (2.2GHz -4.1GHz), 9MB cache, 6 rdzeni, 12 wątków
pamięć RAM - 12GB, DDR4 2666 MHz
dysk twardy SSD - 128GB PCIe NVMe M.2
dysk twardy HDD - 1TB 7200rpm SATA
karta graficzna NVIDIA GeForce GTX1070 (8GB GDDR5) dedykowana
dźwięk Bang & Olufsen dwa głośniki wspierane technologią HP Audio Boost z obsługą DTS Headphone:X™
wifi, Bluetooth, czytnik kart pamięci SD
system operacyjny Windows 10 Home 64 bit
  • 18
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kill-9: to wiem, ale teoretycznie rozgrzewają się tylko przy dużym obciążeniu, nie zawsze przecież grasz, ja myślę o kupnie takiego laptopa a głównie mirkuję i przeglądam internet gram od czasu do czasu.
@kill-9 XD miałem laptopa przez pięć lat i grałem na nim we wszystko co odpalił. Nie zwracałem uwagi na temperatury. Nawet sprawdzać temperatury mi się nie chciało bo klawiatura była gorąca. Wiesz co padło XD? Dysk dwa razy bo jeden raz jebłem go ręką a drugi spadł mi. Nic innego nie wymieniałem. Teraz nawet chodzi ale to jest gówno więc leży sobie w torbie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wudzitsu1991: Co masz na myśli mówiąc, kupowanie laptopów jednej marki? Lenovo Y540 to jedna z najbardziej sprzedawanych konstrukcji. Ja kupiłem i7 9750H z 1660Ti za 3900. Dokupiłem RAM 8GB i wyszło razem 4050 złotych. Mówię tu o konstrukcji 15.3 cala. Temperatury będą wszędzie takie same, czyli wysokie więc UV to podstawa. Lenovo wygrali m.in. ceną gdy inni za te same podzespoły wołali więcej. Do tego minimalistyczny wygląd, bez zbędnych kolorów, czerwieni