Wpis z mikrobloga

#4konserwy #neuropa #polityka
Czy to dobry pomysł, by podzielić rząd na pół i oddzielnie wybierać partię zarządzającą gospodarką, a oddzielnie polityką społeczną? Bo za każdym razem gdy rozwiązuje test latarnika wyborczego, to mi wychodzą głupoty typu 50%-PiS, 50%-Lewica.
  • 8
  • Odpowiedz
@jan_zwyklak: nie jest to dobry pomysł, aby rozdzielac to czego logicznie rozdzielic się nie da. Pomijajac szereg patologii ktory by wytworzyl jak np pat polityczny. Przecietny obywatel to juz totalnie odlecialby przed urną
  • Odpowiedz
@jan_zwyklak: Nie sprawdziłoby się to w praktyce. Grupa odpowiedzialna za ubezpieczenia społeczne obiecywałaby złote góry bo nie byliby odpowiedzialni za znalezienie na to pieniędzy. Z resztą podział w radzie ministrów to chyba jedna z najgorszych opcji dla państwa. Dużo dziedzin się po prostu we właściwościach danych ministerstw przeplata i wymusza współpracę. Jak nie będzie zgranej ekipy to wszystko weźmie w łeb
  • Odpowiedz
@jan_zwyklak: Jeżeli najważniejsze instytucje, ministerstwa czy organy są od siebie zależne i aby sprawnie funkcjonować muszą ze sobą współpracować to znając PiS który zarządzałby czymkolwiek to nie dogadałby się ani z lewicą ani z nikim innym. To są politycy którzy mają we krwi niezgodność z resztą świata i praktycznie Twój pomysł byłby spalony na "dzień dobry".
  • Odpowiedz
@Minister_Vulva: Nie znam się za bardzo na polityce, ale w innych testach na "orientację polityczną" wychodzi mi mniej więcej centrysta. No bo np. podoba mi się ten cały patriotyzm (zdrowy), wspieranie polskich i małych przedsiębiorstw, zmniejszone podatki, dobrowolne ubezpieczenie, oznakowywanie polskich produktów, mniejsza biurokracja, wolny rynek, ale z drugiej strony jestem za dobrowolną aborcją, eutanazją, związkami partnerskimi, legalizacją marychy i przede wszystkim kompletnym zerwaniem romansu państwa z jakąkolwiek religią. Istnieje taka
  • Odpowiedz