Wpis z mikrobloga

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@dzieju41: dokladnie, miałam dwa wycinane, kosztowało mnie to 5 wizyt w przychodni i (1 wizyta- oglądanie i umówienie wycięcia, 2 wycięcie, 3 zdjęcie szwów i umówienie następnej wizyty, 4 usunięcie drugiego, 5 zdjęcie szwow)
  • Odpowiedz
@wojtek_bez_portek: () Tak, ma pamięć. Ciało i mózg są świadome, że należą do dzbanów i same uruchamiają tryb autodestrukcji w postaci nowotworu, bo dłużej nie mogą znieść bycia częścią kogoś takiego.
()()()()
@Jedynytaki: Nie powiedziałam, że TY jesteś głupia, a że byłby GŁUPI ten, kto nie wie, że lekarz jest
  • Odpowiedz
@Red_u z niby tak ale jakby nie do konca.
I wg mojej wiedzy drapanie i drażnienie pieprzy nie ma na nie żadnego wplywu, a na pewno nie przyczynia się do nowotworów w jakiś wyraźny sposób. Chociaż tutaj
@MadeleineDawson twierdzi coś innego i bardzo czekam aż udowodni że nie mam racji ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@wojtek_bez_portek ogólnie smutne, że trzeba Ci to tłumaczyć, ale niech będzie. Dokształcisz się. Pieprzyki i znamiona istniejące mogą być przyczyną rozwoju np. czerniaka, który często zaczyna dawać pierwsze objawy, jak jest w IV stadium, gdy jest rozsiany po organizmie. Dlatego każdy, usunięty pieprzyk jest poddawany badaniu histopatologicznemu w celu sprawdzenia, czy w zmianie są komórki nowotworowe. Pieprzyki, zwłaszcza te wystające i odrastające posiadają rdzeń lub korzeń. Dlatego moga odrastać. A miał go
  • Odpowiedz
@MadeleineDawson ale to jesteś świadoma, że ten pieprzyk musiałby już być złośliwym czerniakiem, żeby scenariusz o którym mówisz miał szansę zaistnieć?

Szansę na to, że usunął sobie zupełnie niegroźna zmianę są setki razy większe niż że miał tam czerniaka i że on już bez żadnych oznak zdążył się wysiać do węzłów chłonnych i teraz chłop będzie chory.

PS: węzły chłonne są nie tylko pod pachami ale także w kilkudziesięciu innych miejscach ciała
  • Odpowiedz
@MadeleineDawson

PS4 no i porównywanie węzłów chłonnych z otwartą droga do całego ciała też jest błędem.
Obecność komórek nowotworowych w obrębie węzła jest sygnałem że proces metastazji już się rozpoczął bo węzły funkcjonują jak sita czy filtry i wyłapują chore komórki.
Natomiast powiedzenie, że jak dany nowotwór dotarł do węzła to już ma otwartą droge jest po prostu niewłaściwe. Z tego powodu patrz punkt PS3.
  • Odpowiedz
@wojtek_bez_portek wręcz przeciwnie. Wiec jeżeli ktoś gówno wie, to ty. Wytłumaczyłam ci to zakładając dlaczego byłoby to niebezpieczne. Wytlumaczylam ci to najprościej jak się da i obrazowo. Ja się doksztalcac już nie muszę. Mam to, co chciałam mieć.
To teraz wyklucz lub potwierdź, że usunął niewinna zmianę.
  • Odpowiedz