Wpis z mikrobloga

#linux

Siema, mam szybkie i dosyć bolesne (dla mnie) zarazem pytanie odnośnie tego oto repo (jukebox).

Pytanie brzmi z pozoru błaho i dziwnie, ale... czy da się "to coś" uruchomić na Windowsie, ewentualnie na distro z VMWare z kartą AMD?

Odpowiedź na pierwszą część pytanią znam - na Windowsie tego się uruchomić (raczej) nie da. Z pomocą przyszedł mi więc VMWare Player i instalacja odpowiedniego distro, tyle że po instalacji całego jukeboxa wywala mi komunikat, że do uruchomienia wymaga karty od nVidii, no bo "cuda".

Czy da się w takim razie tak po prostu, cudownie, zainstalować sterowniki od nVidii na VMWare, mimo posiadania karty od AMD, czy może istnieje jakieś (jakiekolwiek) obejście, aby uruchomić jukeboxa na systemie z kartą od AMD (nawet, jeżeli miałoby to kosztować wyższą niż zwykle konsumpcję zasobów poprzez emulację)?
  • 7
@Seif: CUDA to taki interfejs programistyczny do wykonywania obliczeń matematycznych na kartach nvidi i to jest ich własnościowa technologia. prawie na pewno nie odpalisz tego w wirtualnej maszynie bo raz potrzebne jest GPU dwa nvidii i 3 sterowniki.
Jeśli program nie może skorzystać z OpenCL to chyba się nie da
Czy da się w takim razie tak po prostu, cudownie, zainstalować sterowniki od nVidii na VMWare, mimo posiadania karty od AMD,


@Seif: O panie... Jakby tu to ugryźć? Może ogólnie odpowiem nie. Z to z o wiele wiele bardziej złożonych powodów niż nawet to, że nie możesz (lub się nie da - nie wiem) odpalić tego softu pod windowsem. Sterowniki to pomost między sprzętem a warstwą systemu operacyjnego. Nie da się
@Kryspin013: Przed momentem. O ile pobranie MPI dla Windowsa i wpisanie

pip install mpi4py

działa, tak conda nadal wypluwa:

Traceback (most recent call last):

File "jukebox/sample.py", line 3, in

import torch as t

File "Z:\ProgramData\Anaconda3\envs\jukebox\lib\site-packages\torch_init.py", line 81, in

ctypes.CDLL(dll)

File "Z:\ProgramData\Anaconda3\envs\jukebox\lib\ctypes_init_.py", line 364, in init

self.handle = dlopen(self.name, mode)

OSError: [WinError 126] Nie można odnaleźć określonego modułu


Także na razie sobie odpuszczam.