Wpis z mikrobloga

@Fingolfin: Mam a6000 i jestem zadowolony. Jako aparat do nauki i zabawy jest świetny. Nowego bym jednak już nie kupował, bo to dość stary model, ale używki myślę że warto. Wtedy na obiektywy można więcej wydać i np. spróbować starych manualnych szkieł.
@ediz4 oczywiście że nie będzie tych wszystkich opcji, chodzi mi o to żeby pobawił sie w robienie zdjęć telefonem żeby zobaczyć czy mu się nie znudzi po 2 miesiącach, teraz w podstawie masz ustawienie przesłony, czasu migawki iso także trójka ekspozycji można opanować telefonem na start :)
@vontempsky: No dobra ale jak chcesz się bawić w naukę fotografii skoro nie możesz wpływać na większość parametrów tego procesu?

teraz w podstawie masz ustawienie przesłony, czasu migawki iso także trójka ekspozycji można opanować telefonem na start :)....

Ja np. mam ustawienie iso i balansu bieli. W droższych jest zapewne tego zdecydowanie więcej ale nadal to ułamek możliwości niż nawet używany aparat w cenie takiego telefonu.
@ediz4 Ale nie jest Ci potrzebne milion funkcji jak nie masz tematu i nie wiesz co chcesz przedstawić, w fotografii najważniejszy jest TEMAT to co chcesz przekazać nie milion funkcji !
chciałbym trochę pobawić się w fotografię


@vontempsky: Będziesz miał temat i gówno zrobisz bo sprzęt nie dość że Ci prześwietli część kadru to jeszcze nałoży na to filtry z braku możliwości zapisu jako RAW. A koleś chce się uczyć fotografii - to chyba nie polega na samym kadrowaniu ciekawych tematów a na wpływaniu na zdjęcie za pomocą świadomego korzystania z funkcji aparatu. Jak to zrobisz jak nie możesz wpływać na zdjęcie
@ediz4 Nie ja po prostu wiem że są słabe dlatego wydaje Ci się że milion funkcji sprawi że będą lepsze a to nie prawda, a jeżeli chodzi o format raw to jest już w używanych lustrzankach z jasnym światłem za 1000zl można mieć te wszystkie funkcję o których mówisz
@vontempsky:

jeżeli chodzi o format raw to jest już w używanych lustrzankach z jasnym światłem za 1000zl można mieć te wszystkie funkcję o których mówisz....

No a Ty polecasz telefon

Nie ja po prostu wiem że są słabe dlatego wydaje Ci się że milion funkcji sprawi że będą lepsze a to nie prawda,...

Tu nie o to chodzi. Chodzi o naukę fotografii - możesz oczywiście się uczyć z książki ale bez