Wpis z mikrobloga

@salamsalejman: w moim rejonie i to dość szeroko patrząc w życiu nie widziałem drewnianego domku który by nie był jakąś rekonstrukcją czy coś. W głowie mi się nie mieści jak w czymś takim można chcieć mieszkać. Dobrze że choć jest eternit na dachu a nie strzecha. Zacofanie i tyle.
  • Odpowiedz
@PZt37: pojedź do białego to dopiero zobaczysz co tam sie #!$%@? na ulicach. Idziesz sobie mijasz bloki, a za nimi domki drewniane pokryte strzechą czy #!$%@? wie jakim eternitem. Jakby ktos chciał zdjecie w starym stylu to nic tylko takie chałupy na tło xD pamietam jak byłem pierwszy raz byłem w Białymstoku to myslalem ze granice z bialorusia przez przypadek minęliśmy i to juz nie PL xD
  • Odpowiedz
@wojtek-runke: ja wiem. Gówno się znam na życiu bla bla bla itp. Ale jeżeli porównując regiony to jeżeli w tym samym kraju przy podobnych warunkach nawet opuszczonej, żadnej, drewnianej chatki nie znajdziesz nawet w jakiejś dziurze, a tu się okazuje że 1/4 białegostoku żyje w drewnianych szopkach to dla mnie nic innego to nie jest jak zacofanie. Ale czego oczekiwać od potomków ludzi którzy po przyjechaniu w nasze rejony zdejmowali dachówke
  • Odpowiedz
@wojtek-runke: drewniane budownictwo, dobrze wykonane, nie ma żadnego związku z zacofaniem, nie trzeba wspominać że w wielu krajach jest nadal wysoko cenione i jak ktoś ma warunki to decyduje się na takie właśnie. We właściwości termoizolacyjne dobrze wykonanej zabudowy tego typu nie ma co wchodzić, ale wystarczy pochylić się nad o wiele bogatszą warstwą estetyczną w porównaniu do tych pseudomodernistycznych pudełek po zapałkach zaprojektowanych chyba przy pomocy wyłącznie ekierki, obdartych z
  • Odpowiedz
@nitrus_bozy: ad. 1. Nie porównuj takich szałasów do domu z drewna na które stać nielicznych.
Ad.2 a i owszem. Jest to jakiś element kultury. Nie jestem fanem nowoczesnej myśli architektonicznej ale nie oczekuje i nie powiedziałem tego, że widuje budynki nowe, świerze. Jest mnóstwo domów zabudowań ceglanych albo ceglano kamiennych z XIX wieku jeszcze. I to naprawdę wykonanych z kunsztem. Jeżeli u nas na zapadłej wsi i małym miasteczku budowali już
  • Odpowiedz