Wpis z mikrobloga

@SheepOfWallStreet: - Margin Call. Mówiłem już, że biuro maklerskie pożycza ci sporo kasy. Jeśli sprawy idą nie po twojej myśli i zaczynasz dużo tracić masz prawo trzymać swoją pozycję otwartą w nieskończoność i liczyć na to, że karty się odwrócą.

Czyli dopóki nie zamknę pozycji, to nie jestem "licytowany"? BVB spada teraz np na 4,5. Nie zamknąłem pozycji, więc nic nie straciłem?
@WalerianDuch: Nie, bo nie masz środków na pokrycie tak dużych strat. Przy 10k euro możesz maksymalnie kupić około 8000 akcji, bo Plus500 pożycza Ci 40k. Jeśli kupisz te 8000 i cena spadnie to biuro maklerskie automatycznie zamknie Twoją pozycje. Jeśli kupisz 4000 akcji to z konta zabiorą Ci tylko połowę i 5k będziesz mógł trzymać jako zabezpieczenie. Pamiętaj, że jeśli cena spadnie o 2 euro to strata będzie x5, czyli 4000
@WalerianDuch: Ja mam dobre doświadczenia z XTB. Mają dosyć wysoką prowizje, ale przy 10k euro nie będzie to dla Ciebie problemem. Ewentualnie konto maklerskie w banku. Obie opcje ułatwią Ci też rozliczenie podatku, bo dostaniesz PIT na koniec roku. Możesz też spróbować Interactive Brokers, ich platforma jest skomplikowana, nie wiem czy mają BVB i czy wysyłają PIT.
@WalerianDuch: Prowizja jest od zakupu/sprzedaży, nie ważne czy zyskasz, czy stracisz. Na tym screenshocie masz prowizja: 78.34, przy sprzedaży znowu zapłacisz prowizje. To co masz na screenshocie to normalne akcje, możesz je trzymać w nieskończoność bez żadnych opłat i sprzedać dopiero jak cena dojdzie do zadowalającego dla CIebie poziomu. Podatek odprowadzasz na koniec roku podatkowego, dopiero po tym jak dostaniesz PIT.