Wpis z mikrobloga

Mój program wyborczy na prezydenta RP. Niestety nie mogę startować w wyborach więc kandyduje jako kandydat nieoficjalny czyli taki którego mogą sobie państwo dopisać jeśli oficjalni wam się nie podobają

1. Wolność, wolność i swoboda, każdy od Natury lub Boga dostał rozum i wolną wolę, zadaniem państwa powinno być dawanie jak największej swobody w działaniu, stwarzanie jak największych możliwości wyboru i ochrona owej wolności

2. Zmiana nazwy kraju na Rzeczpospolita Miliona Narodów, w naszym kraju żyje wielu przyjaciół z różnych krajów i chciałbym żeby nazwa kraju odzwierciedlała wspólny wysiłek wszystkich w budowaniu go. Nadanie autonomii Śląsku i Kaszubom. Ustanowienie angielskiego i ukraińskiego jako języków urzędowych (i innych jeśli zajdzie taka konieczność w końcu milion narodów ale liczę na to że większość angielski zna).

3. Moje ciało, moja sprawa - bardzo ładne hasło lecz używane w bardzo wąskim zakresie, chcę jak najbardziej to możliwe rozszerzyć jego zasięg

a) legalizacja wszystkich substancji, wszelkich ziół, proszków, płynów i cokolwiek jeszcze ludzie zażywają włącznie z uprawą i sprzedażą, zażywając jakąś substancje szkodzę sam sobie

b) zlikwidować przymus składek ZUS, jak ktoś chce niech odkłada do ZUSu, jak ktoś chce niech odkłada do skarbonki a jak ktoś nie chce to niech nie odkłada wcale

c) zlikwidować przymus składek NFZ, mogę odmówić leczenia więc czemu nie mogę odmówić płacenia składek

d) legalizacja eutanazji, karta praw pacjenta daje prawo do godnej śmierci, dlaczego pomimo tego że mam wolność sumienia nie mogę zdecydować co jest dla mnie godne. Dlaczego ustawodawca za mnie ustalił co jest dla mnie godne, przecież ten człowiek nie zna. Jeśli dla ciebie śmierć w bólu nie jest godna powinieneś mieć prawo do eutanazji

e) w kwestii aborcji: Drogie Panie zróbcie sobie referendum czy chcecie tak jak jest, czy na życzenie, czy żeby w ogóle aborcji nie było

4. Wolność od wyznania. Aktualnie wszyscy Polacy zrzucają się na różne świątynie, pensje dla katechetów czy pomniki papieża. A ponoć mamy świeckie państwo które nikogo nie faworyzuje. Polska powinna rozwiązać konkordat a Kościół Katolicki powinien finansować swoje pomysły z dobrowolnych datków osób które chcą wspomóc Kościół.

5. Nauczyciel wie jak powinno się uczyć więc to oni powinni ustalać razem z rodzicami program a nie realizować narzucony program od Ministerstwa Edukacji. W każdej szkole powinna powstać taka rada. I tak, nawet jeżeli taka rada postawi że będzie uczyć disco polo, chociaż osobiście uważam to za okropny pomysł to nie będę go zakazywał, tego że nie będę go krytykować to już nie obiecuje. Poza tym zmniejszyć wiek obowiązku szkolnego do 16 roku życia.

6. Przestępstwa bez ofiar powinny przestać być przestępstwami np. wspomniane proszki i ziółka lub niszczenie flagi.

7. Wolna miłość, chcesz wziąć ślub z facetem, z kobietą, z dziesięcioma facetami to powinieneś móc na takich samych prawach jak wszyscy.

8. Mam prawa do życia i bezpieczeństwa więc czemu tak ciężko zdobyć narzędzia do jego obrony, każdy po przejściu szkolenia powinien móc otrzymać broń.

9. Wolność słowa

a) usunięcie przepisu zakazującego obrażania Prezydenta RP, osobiście przyjmę na klatę wszystkie „k” „ch” „s” i inne literki

b) usunięcie przepisu zakazującego obrazę uczuć religijnych, niech związki wyznaniowe po prostu wydalą taką osobę ze swojego kościoła a jeśli nie jest członkiem to niech rzucą na niego klątwę

c) zachowanie telewizji publicznej ale dobrowolność opłat za abonament, jak nie zapłacisz to nic nie stracisz biorąc pod uwagę poziom dzisiejszej państwowej telewizji

Może kiedyś założę partię i mój program będzie większy. Jeśli chcesz na mnie zagłosować dopisz mnie na karcie co prawda nie będę mógł zostać wybrany bo nie wpisałem się do rejestru (nie mam 35 lat) ale głosować powinno się zgodnie ze swoim sumieniem i jeżeli po konsultacji ze swoim sumieniem uważasz że żaden kandydat z listy ci nie odpowiada to nie widzę problemu dopisać kandydata (niekoniecznie mnie). Żałuje że nie ma u nas tak jak w Stanach gdzie dopisanie kandydata ma realną moc i zdarzyły się nawet dwa przypadki gdzie w taki sposób wygrano.

#wybory #wyboryprezydenckie2020 #polityka #polska
  • 2
Nie rozwiązałbym, sam byś decydował czy chcesz swoją składkę uiścić w nfz czy w prywatnej firmie czy u pana Zięby czy też nigdzie jej nie umieszczać i wydać ją na coś zupełnie innego