Wpis z mikrobloga

  • 0
Mam dwa laptopy lenovo:

Ideapad 700-17ISK - laptop narzeczonej, głównie używany do photoshopa, przeglądania internetu i grania w Simsy 4

G50-45 - mój, otrzymałem go od teścia po zakupie nowego, używany głównie do pracy - oppenoffice, mail, google chrome

Ile max hajsu mogę wydać na upgrade'y tychże laptopów? Chodzi głównie o zwiększenie RAM (obydwa mają po 4GB, czytałem, że 700 można max 32gb ram zamontować, a G50 do 8gb) oraz zmiana dysku z HDD na SSD. Czy dużo jest #!$%@? przy montowaniu nowych części i instalowaniu ich?

#pytaniedoeksperta #laptopy #ram #dyskssd #upgrade #pcmasterrace #lenovo #laptop
  • 16
  • Odpowiedz
@Goofas:

Ile max hajsu mogę wydać na upgrade'y tychże laptopów?


to chyba do ciebie pytanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czy dużo jest #!$%@? przy montowaniu nowych części i instalowaniu ich?


nie
  • Odpowiedz
@Goofas: mam Lenovo ideapad Y700-15ISK, wymiana dysku jest bardzo prosta, ramu nie ulepszałem ale też był na wierzchu więc powinno być łatwo. Są filmiki dla konkretnego modelu na youtubie.

Orientacyjnie dysk ssd możesz kupić za 100-1000 zł zależnie od szybkości i pojemności (w tym lenovo chyba mogą być dwa dyski jak u mnie - dla oszczędności możesz zostawić duży HDD na dane i dodać mały SSD na system i programy -
  • Odpowiedz
@Goofas: Słaby moment na takie upgrade'y, bo ostatnimi czasy części są droższe o jakieś 10-15%. Jeśli w tych Lenovo siedzi jedna kość 4GB (a tak pewnie jest) to potrzebujesz drugiej 4GB so-dimm, najlepiej jak najbardziej podobną parametrami do tych, które są już zamontowane (wtedy będziesz miał 2x4 dual channel). Poszukaj używanych na olx/allegro/gdziekolwiek. Dyski SSD też bardzo podrożały w ostatnich miesiącach. Zależy od tego jaką chcesz kupić pojemność. Ten ideapad może
  • Odpowiedz
@Goofas: Twój to bez urazy, ale złom, nie inwestowałbym więcej niż 4GB na drugą kość i 240-256GB SSD. Jeżeli chodzi o laptop dla narzeczonej to pewnie 480-512GB SSD i 2x8GB niż 2x16GB, które będą nie tylko bardzo drogie, ale też będziesz miał pewne problemy by to działało oczywiście się da, ale jest to nieopłacalne.

Jeżeli chodzi o sam proces wymiany to jest banalny i nie musieliście nawet czekać do końca gwarancji,
  • Odpowiedz
@Alex_mski: @Pustulka: @antektenhard: @tell_me_more:

Ok, odpaliłem speccy na moim lapku. sprawa wygląda tak:

RAM: 4,00GB Single-Channel DDR3 @ 798MHz (11-11-12-28)

Memory slots
Total memory slots 2
Used memory slots 1
Free memory slots 1
Type DDR3
Size 4096 MBytes
Channels # Single
DRAM Frequency 798.4 MHz
CAS# Latency (CL) 11 clocks
RAS# to CAS# Delay (tRCD) 11 clocks
RAS# Precharge (tRP) 12 clocks
Cycle Time (tRAS) 28 clocks
  • Odpowiedz
@Goofas ten Twoj Lenovo ma procesor AMD? Jesli tak to dokladanie do tego gotowki mija sie z celem. Wystaw go na olx allegro moze ktos sie polasi i kup sobie cos na intelu od 2generacji - bedziesz zadowolony.
  • Odpowiedz
@DoDoLot: cytując z Speccy:
AMD A6-6310
Cores 4
Threads 4
Name AMD A6-6310
Code Name Mullins
Package Socket FT3 (BGA769)
Technology 28nm
Specification AMD A6-6310 APU with AMD Radeon R4 Graphics
Family F
Extended Family 16
Model 0
Extended Model 30
Stepping 1
Revision ML-A1
Instructions MMX (+), SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4.1, SSE4.2, SSE4A, AMD 64, NX, VMX, AES, AVX
Virtualization Supported, Enabled
Hyperthreading Not supported
Bus Speed 99.8 MHz
  • Odpowiedz
RAMy jakiej firmy polecacie najbardziej? Co by zachowany był stosunek jakośći do ceny oczywście.


@Goofas: Obojętnej, byleby to było ddr3 sodimm 1600MHz Cl11, wrzuć jeszcze screen z cpu-z zakładki ram byś wiedział czy musisz dokupić ddr3L, które mają 1.35V to pary czy zwykłe ddr3.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Goofas: Mam 700-15isk wsadziłem dysk na gniazdo m.2 adate(HDD chciałem sobie zostawić) jakoś 2 tygodnie temu . Laptop przechodzi drugą młodość. Mój ram miał już 8 fabrycznie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tell_me_more: Mam pytanie też masz problemy z zawiasami , matrycą? Raz pod koniec gwarancji wymieniałem matrycę. Teraz znowu po roku już na własny koszt.A teraz chyba taśma od matrycy mi się jeszcze psuje.
  • Odpowiedz
@lentilek: nie, kupiłem w 2016 i do tej pory zero problemów sprzętowych. Na początku był jakiś problem ze sterownikami od klawiatury czasem zwisała i tylko przez usb dało się cokolwiek zrobić :) ale po paru miesiącach po update przeszło. Ja mam y700 nie 700, może to ma znaczenie.

Poza tym on mi służy za desktopa, którego przenoszę z łóżka na biurko i odwrotnie, ekran zamykałem może w sumie z 50 razy
  • Odpowiedz