Wpis z mikrobloga

#naukapogramowania #webdev #uk #emigracja

Hej, witam, chwile juz przegladam ten tag w zwiazku z postanowieniem nauki webdevu.

Mam takie pytanie - czy uczac sie podstaw Javascript to normalne, ze mam takie pytania - kiedy w koncu zaczne cos pisac co bedzie mialo jakies odzwierciedlenie w rzeczywistosci? Na ta chwile ogladam i pisze w VScode jakies proste polecenia, ale do tego, aby to wszystko jakos sie laczylo pewnie zejdzie masa czasu.

Ile mam zapamietac, a ile zrozumiec i pozniej ewentualnie szukac rozwiazan w google? Czuje sie jakby od nauki do aplikowania o jakis internship czy juniora to zleci mi co najmniej rok jak i nie dluzej. Nie celuje w programowanie jedynie, bo to dosc fajna droga do jakiejs kariery, ale glownie chodzi mi o rozwoj i prace z domu.

Ucze sie ze strony frontendmasters, troche freecode camp i odinproject. Ktos cos powie na temat treehouse i ich front end, full stack techdegree? Korzystam z tych stronek, bo jest tam w pewien sposob rozpisane co, gdzie i jaka sciezka sie pokierowac.

Jesli rowniez niedawno zaczeliscie sie uczyc to rowniez napiszcie :D
  • 6
@dette77:

kiedy w koncu zaczne cos pisac co bedzie mialo jakies odzwierciedlenie w rzeczywistosci?


Jakiej odpowiedzi spodziewasz się na tak postawione pytanie? Nigdy nie zaczniesz, to zakazane ustawą.

Czuje sie jakby od nauki do aplikowania o jakis internship czy juniora to zleci mi co najmniej rok jak i nie dluzej.


Jest to wysoce prawdopodobne.
@Veni: glownie chodzi mi o to, ze nauka na tych stronach, na poczatku sprowadza sie do wkuwania teorii i tutaj zastanawiam sie na ile w programowaniu potrzeba teorii, a na ile praktyki i czy dobrze to robie. Ucze sie nt functions, objects, loops itd ale pewnie jak dojde do jakiegos projektow to polowa tego bedzie zapomniana i czuje sie jak goniac wlasny ogon.
@dette77:

i tutaj zastanawiam sie na ile w programowaniu potrzeba teorii, a na ile praktyki i czy dobrze to robie.


Ile potrzeba teorii? Wbrew temu co niektórym się wydaje to mnóstwo.
Ile potrzeba praktyki? Jeszcze więcej.

Zastanów się w jaki sposób uczyłbyś się pieczenia sernika nie mając pojęcia o kuchni i zerową wiedzę na temat produktów spożywczych. Następnie przełóż wyciągnięte wnioski na zdobywanie dowolnej innej życiowej umiejętności.
@dette77: Faktycznie, to chyba złe kursy. Ogólnie wygląda to tak, że siadasz do nauki, po 15 minutach wiesz już wszystko, dajesz od niechcenia znać światu, że wymiatasz, po kolejnej sekundzie rekruterzy walą do ciebie drzwiami i oknami. A ty z lekkim niesmakiem wybierasz ofertę 15K na łapę bo wiesz, że jeszcze deczko można podszlifować warsztat i jutro weźmiesz lepszy etat.
proweniencja - @dette77: Faktycznie, to chyba złe kursy. Ogólnie wygląda to tak, że s...
IMHO to teraz spory problem - dużo web/frontend developerów olewa te podstawy i później produkują straszne rzeczy opakowane w cała masę zbędnych bibliotek rozwiązujących proste problemy, które są dla nich obce bo brakło podstaw... Ucz się podstaw i stawiaj na wiedzę uniwersalną - jak znudzi Ci się webdev to będziesz miał coś w głowie już żeby ścieżkę kariery troche inaczej pokierować.