Wpis z mikrobloga

Proszę pilnie o pomoc @michal3576 bo PW masz zablokowane ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Dzień dobry!

Czy to Pan jest autorem filmiku ze znaleziska https://www.wykop.pl/link/5475861/jak-zaoszczedzic-kase-na-naprawie-apple-macbook/ i kanału na YouTube? Zajmuje się Pan naprawą MacBook'ów? Oczywiście odpłatnie, zapłacę ile trzeba, nawet 2x tyle za priorytetową naprawę bo bardzo zależy mi na czasie. Akurat trafiłem na Pana i jest Pan moją ostatnią deską ratunku, gdyż jestem tak zdesperowany że chcę kupować nowego maca, ale od początku.

Sprawa wygląda tak, że zablokowałem sobie EFI MacBook'a Air "13 2017 model A1466 / MQD32ZE/A o numerze seryjnym GCCX60JTJ1WK .

Laptopa zakupiłem w MediaExpert na 18 rat po 304.21 PLN w Staszowie w woj. świętokrzyskim 28-236 Rytwiany a był spłacany w Eurobanku. Dość szybko je spłaciłem przed terminem i cieszyłem się laptopem ok 1,5r

Standardowo zmieniam wszystkie hasła jednocześnie co 90 dni. Kopia haseł jest tworzona na kompie, na zaszyfrowanym zewnętrznym dysku, w chmurze iCloud i na dysku Google. I pech ciał że ruszyłem ręką, zablokowałem kompa poprzez hot corners i nie idzie się wcale dostać. iPhone wylogowany bo robiłem factory reset przed aktualizacją do iOS 13.4. EFI jak i dyski poszyfrowane więc dupa, przywrócenie haseł z gmaila nie da rady bo autoryzowany był tylko mac i każda próba autoryzacji przez numer tel czy inny sposób wywala error bo nie zgadza się fingerprint laptopa i przeglądarki, konto apple też odpada bo widzi w systemie że zalogowany mac do mojego konta i tam wysyła hasło ale on jest zablokowany i zaszyfrowany. Tyle co mi zostaje to wysłać do autoryzowanego serwisu Apple ponownie aby zdjęli hasło ale spaliłem dowód zakupu bo skoro spłaciłem laptopa to po co mam trzymać papiery jakieś. Muszę czekać aż otwierać będą galerię i mediaexpert i dopiero wyciągnę dowód zakupu a kiedy to będzie to nie wiem więc już zacząłem myśleć nad nowym makiem i trafiłem na Pana i wyślę laptopa na zdjęcie hasła bo Apple nie chce moich zdjęć z telefonu z rat ani uwierzyć na słowo ani potwierdzenie rodziny i ekspedientki która mi to sprzedawała bo musi być papier spłaty albo paragon. No załatwiłem się na cacy ehhh ręka drgnęła i zablokowałem maca ¯_(ツ)_/¯ Nie zdążyłem się nauczyć na pamięć hasła do konta administratora i efi bo tylko te 2 zapamiętuję a reszta z bazy keepass. Oczywiście wyślę zdjęcie pudełka, laptopa, wszystkiego co w komplecie było, zdjęcie dowodu że ja to ja, rat zz telefonu z banku, nawet maili z 04.08.2020 jak pisałem do mediaexperi że nie da rady i muszę czekać na otwarcie sklepu. Nie wiem jak jeszcze mógłbym się uwiarygodnić. ¯_(ツ)_/¯ Dałoby radę cokolwiek zrobić z tym czy jednak muszę czekać do otwarcia galerii? :/

#apple #macbook #laptopy #informatyka
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach