Wpis z mikrobloga

Witajcie, czy mógłby mi ktoś doradzić jakim sposobem odrestaurować niemiecki hełm? Czytając różne fora nadal nie jestem pewny czy poddać hełm kwasem szczawiowym lub elektrolizie lub coś innego? Zależy mi na zachowaniu kalek które są najcenniejsze a boje się ,że zrobię którymś sposobem i je stracę a mam zerowe pojęcie na ten temat.

#helm #historia #wykrywaczmetalu #poszukiwacze #wykopki #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #archeologia #zabytki #drugawojnaswiatowa #militaria #hitler
beerus - Witajcie, czy mógłby mi ktoś doradzić jakim sposobem odrestaurować niemiecki...

źródło: comment_1588012635TkX43T8vdyo3l5xQlLFAbM.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
Elektroliza usunie Ci kalke ale jest najskuteczniejsza. Powiem Ci szczerze ze trudny temat. Kwasy tez zjedza kalke, roztworem kwasu szczawiowego mozesz probowac to czyscic ale sa duze szanse ze kalka zejdzie razem z rdza.
  • Odpowiedz
@beerus: Największa szansa zachowania kalki i wyciągnięcie jeszcze pozostałości farby to kwas szczawiowy. Nie wiem czy nie lepiej jednak wcześniej czymś zabezpieczyć kalkę. Później oczywiście musisz to oczyścić i całość zabezpieczyć.
  • Odpowiedz