Wpis z mikrobloga

Ostatnie godziny kwarantanny i jutro nie omieszkam się napić się piwka w plenerze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Plusy: policjanci byli ZAWSZE mili, nadrobiłem sporo filmów, komiksów i gier.
Minusy: urwica człowieka bierze gdy jest od kogoś zależny i ma zakaz wyjścia z domu. Ebać zakazy.
Państwowy mechanizm kwarantanny jest ciulaty. ZERO jakiejkolwiek współpracy na linii sanepid-zus-pracodawcy (pracodawcy nie winie. To pisowski sanepid daje dupy i wszystko trzeba załatwiać samemu).
Aplikacja "kwarantanna domowa" stworzona przez państwowych informatyków kraju etatystyczno- komunistycznego jest, łagodnie mówiąc, ujowa. Ostatni raz ją instaluje. Wole by policja dzennie przyjeżdżała.
#chwalesie #koronawirus #kwarantanna #bekazpisu
  • 9
  • Odpowiedz
@snusmumriken1971: mam zamiar przyleciec do Polski za niecale dwa tygodnie, linia lotnicza poki co nie anulowala mojego lotu. Czy orientujesz sie czy na kwarantanne jest kierowany obowiazkowo kazdy? W Polsce mieszkam sama a nie moge zostac cale 2 tygodnie i zastanawiam sie, czy mozna to jakos obejsc
  • Odpowiedz
@mal91: Ministerstwo Spraw Zagranicznych apeluje o unikanie wszelkich podróży zagranicznych. Masz pytania? Uruchomiliśmy infolinię dotyczącą możliwości przekraczania granic. Informacje można uzyskać pod numerem telefonu +48 22 523 8880.

Zadzwoń, dowiedz się wszystkiego z pewnego źródła.
  • Odpowiedz
@mal91: Jak nei chcesz dzwonić, bo za drogo to w dalszej części artykułu ze strony ministerstwa stoi jak byk:

Zamykamy granice przed koronawirusem
Do 3 maja przedłużamy zamknięcie granic naszego kraju dla cudzoziemców. Wszyscy polscy obywatele oraz uprawnieni do tego cudzoziemcy znajdujący się teraz poza granicami – mogą wracać do Polski. Będą także poddani obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie domowej. Zawieszamy międzynarodowe pasażerskie połączenia lotnicze i kolejowe, ale transport cargo działa. Towary będą
  • Odpowiedz
@bazylczuk: Tak, tak chodzi mi o obowiazkowa kwarantanne po dacie 3 Maja. Dzwonilam na podany numer ale nie ma odpowiedzi, moze za tydzien lub dwa bedzie wiadomo cos o potencjalnych zmianach. No nic, bardzo dziekuje za odpowiedz :)
  • Odpowiedz